Znajdź nas na

FAKTY

Przed ostrowieckim PiS-em rok ciężkiej pracy i wielu wyzwań! Dziś przy dźwiękach kolęd działacze i sympatycy PiS podzielili się opłatkiem! [ZDJĘCIA]

Członkowie, przedstawiciele i sympatycy ostrowieckiego Prawa i Sprawiedliwości, przy dźwiękach kolęd w wykonaniu Zespołu Kunowianie, podzielili się dziś opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. To była także okazja, aby symboliczną złotówką podzielić się z Polakami na Kresach w ramach zbiórki organizowanej przez Fundację Odra-Niemen. – Jesteśmy napełnieni życzeniami od bliskich i dalszych nam osób, ale życzenia nie spełnią się same. To jest coś, w co musimy włożyć dużo pracy – mówił Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

Senator Jarosław Rusiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Za wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także do polskiego Parlamentu swoją wdzięczność koleżankom, kolegom i sympatykom partii PiS dziękował Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

– Z wyborów na wybory mówimy, że te następne są najważniejsze. To co nas czeka w 2020 roku, w nowym roku jest ważniejsze niż to, co było do tej pory. Nie będziemy sobie tutaj dzisiaj wykładali racji, dlaczego tak to jest, ale mam takie przekonanie, że te wdzięczność, którą w imieniu świętokrzyskiej wspólnoty Prawa i Sprawiedliwości, tutaj czynię w Ostrowcu Św. ma głęboki sens. Dlatego, że tutaj stanęliście na wysokości zadania. Jestem za to wdzięczny, proszę was o jeszcze. Pokazaliśmy, że wszystko jest możliwe, zdobyliśmy tutaj największy przyrost poparcia w skali ogólnopolskiej. Obroniliśmy wszystkich senatorów, czego bardzo serdecznie gratuluję panu senatorowi Jarosławowi Rusieckiemu, z którym już tyle kadencji mam wielką przyjemność i zaszczyt wykonywać ten publiczny mandat parlamentarny. Powiększyliśmy nasz skład w Izbie Sejmowej, to ważne i mam takie przekonanie, że jesteśmy nadal zmobilizowani – mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł Krzysztof Lipiec fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przyznał, że przed świętokrzyskim Prawem i Sprawiedliwością kolejne ważne wyzwanie, wybory na urząd Prezydenta RP.

– Kochani życzę wam tego, żeby to życzenie, które nam jest wszystkie bardzo bliskie, żeby się spełniło i mam takie przekonanie, że potrafimy stanąć na wysokości zadania. A dzisiaj zanim zasiądziecie w waszych rodzinnych domach przy wigilijnych stołach chciałem was gorąco prosić o przyjęcie najlepszych życzeń. Życzę wam szczęścia radości, pokoju, ale przede wszystkim obfitości łask Bożych nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, nie tylko na nowy rok, ale po wsze czasy, tam gdzie zostaniecie postawieni niech zawsze łaska boża was wspiera – mówił Krzysztof Lipiec.

O tym, że Jezus urodził się w ubogiej stajence, nie w pałacu przypomniał natomiast Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP.

– Chciałbym, żeby to pojednanie, ten pokój i wyciszenie przed świętami było w każdym z nas. Bo jak inaczej można przeżyć święta? Też zostawiamy to puste miejsce przy stole pamiętając, o tych, którzy już z nami do niego nie zasiadają z różnych powodów. Często mówi się, że jest magia Świąt Bożego Narodzenia. Ja uważam, że to nie jest magia, to jest raczej kwestia potrzeby miłości, potrzeby bycia z rodziną, potrzeba zatrzymania się refleksji w codziennym życiu – podsumował Marek Kwitek.

Radny Piotr Kopański, marszałek Andrzej Bętkowski, wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Marek Kwitek, poseł Krzysztof Lipiec
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał także, że bardzo ważne jest podtrzymywanie tradycji. Dużo Polaków spędzi bowiem święta poza granicami Polski. Emigracja, praca poza granicami naszego kraju, wszystko to powoduje, że przywiązujemy olbrzymią wagę do tradycji.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski przypomniał natomiast, że życzenia nie są samospełniającym się proroctwem. Na ich realizację musimy sobie zapracować.

– Jesteśmy napełnieni życzeniami od bliskich i dalszych nam osób, ale życzenia nie spełnią się same. To jest coś, w co musimy włożyć dużo pracy. Aby te polityczne życzenia się spełniły, my musimy dalej pracować. Wy musicie pracować, wojewoda musi pracować. Wybory prezydenckie to jest naprawdę duże zadanie. Pan Jezus rodzi się po to, aby dać nam nadzieję. Nadzieja na każdy rok budzi się dla nas. Z narodzeniem Chrystusa też rodzimy się na nowo w naszych domach, ze swoimi bliskimi i z tego miejsca państwu życzę, aby ten nowy rok był lepszy dla was – mówił Zbigniew Koniusz.

Pięknym i wyjątkowym czasem, Boże Narodzenie nazwał z kolei Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. Przypomniał, że to czas, kiedy polskie rodziny starają się być ze sobą, przestrzegał, aby komercja nie zajęła miejsca drugiego człowieka.

– Także nasza rodzina Prawa i Sprawiedliwości stara się być ze sobą. W takim momencie staramy się zapominać, o problemach, kłopotach, sporach, urazach. Okazujemy sobie dobro, łamiemy się opłatkiem i patrzymy w kierunku Betlejem. Tam, gdzie narodziła się Boża Dziecina, gdzie narodziło się dobro i miłość. Gdy wyśpiewujemy przepiękne polskie kolędy, gdy przywołujemy tę cichą świętą noc, która niosła pokój wszystkim ludziom. Przede wszystkim tego pokoju powinniśmy sobie życzyć w rodzinach, naszych gminach, naszej ojczyźnie. Niezwykle ważne jest to, abyśmy patrzyli na ten czas świąteczny w taki właściwy sposób. Kiedy w listopadzie pojawiają się pierwsze ozdoby świąteczne, a w sklepach zaczynają sączyć się świąteczne melodie, to miejmy świadomość, że to wszystko sprawia, że nasze święta przestają być już tak wyjątkowe, a stają się tak bardzo komercyjne. Dzięki Bogu, w Polsce tak nie jest. Kiedy ktoś mówi, że jesteśmy zaściankiem Europy, ja mówię: Bądźmy dumni, że jesteśmy takim zaściankiem. Ciesze się, że tutaj możemy wspólnie być, możemy złożyć sobie życzenia – podsumował poseł Andrzej Kryj.

Poseł Andrzej Kryj fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Życzył błogosławieństwa Bożej dzieciny na czas świąteczny, na każdy dzień nowego roku.

– Drodzy państwo tyle pięknych życzeń, tyle ciepłych słów. Bardzo trudno będzie coś do tych życzeń dodać. Na pewno przyłączam się do tego, co mówili moi przedmówcy. Chciałbym państwu życzyć, aby te święta były takimi świętami, jakimi powinny być, świętami naszymi, polskimi, spędzonymi przy rodzinnym stole, w wierze, w gronie najbliższych. Przyszły rok, jak każdy kolejny to rok wyzwań, rok ciężkiej pracy, ale mam nadzieję, że ten czas świąteczny da nam tyle energii i optymistycznego spojrzenia w przyszłość, że razem damy rad wszystkim trudnością które będą przed nami – mówił Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur PiS w Ostrowcu Św.

Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Krzysztof Ołownia przypomniał, że mijający rok dla struktur lokalnych Prawa i Sprawiedliwości łatwy nie był.

– Władzę w powiecie przejęła nasza opozycja polityczna, co automatycznie zaczęło skutkować licznymi działaniami przeciwko członkom ostrowieckiego Prawa i Sprawiedliwości. Zwolnienia z pracy, donosy, pomówienia, liczne próby skłócenia naszej organizacji od wewnątrz. Na szczęście dzisiaj możemy spotkać się wspólnie razem, cieszyć się z nadejścia naszego Pana, cieszyć się z wygranej w wyborach parlamentarnych. To wszystko ze względu na wspólnotę, którą tworzymy, a o której mówił prezes – tłumaczył Krzysztof Ołownia, dziękując Magdalenie Zieleń, radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Zbigniewowi Dudzie za wsparcie i pomoc.

Dariusz Stępień, prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Kielcach na ręce Jarosława Rusieckiego złożył list gratulacyjny od prezesa zarządu głównego Stowarzyszenia z okazji ponownego wyboru na Senatora RP.

Dariusz Stępień,
Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Kielcach
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zdrowych, radosnych i pięknych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. To będzie bardzo ważny rok, związany z wyborami prezydenckimi. Ja przypomnę taki drobny fakt sprzed niemal 5 lat. Tu w Ostrowcu Św. 6 marca nasz kandydat, późniejszy prezydent Andrzej Duda, mniej więcej w takim gronie rozpoczynał swoją kampanię wyborczą. I doprowadziło to nas wszystkich do wielkiego sukcesu dla RP. Proszę państwa wszystkich i każdego z osobna, abyście taki wysiłek uczynili, aby Polska mogła dalej kontynuować dobra zmianę, mogla rozwijać się bezpiecznie i aby autorytet Polski wzrastał – życzył Jarosław Rusiecki, Senator RP. Wyróżnił także Mateusza Czeremchę, jako najaktywniejszego członka ostrowieckiego PiS i za pracę w strukturach powiatowych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas opłatkowego spotkania odbywała się zbiórka dla Polakami na Kresach w ramach zbiórki organizowanej przez Fundację Odra-Niemen.

Galeria fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-1
NaOSTRO Wigilija u Senatora-1

NaOSTRO Wigilija u Senatora-2
NaOSTRO Wigilija u Senatora-2

NaOSTRO Wigilija u Senatora-3
NaOSTRO Wigilija u Senatora-3

NaOSTRO Wigilija u Senatora-4
NaOSTRO Wigilija u Senatora-4

NaOSTRO Wigilija u Senatora-5
NaOSTRO Wigilija u Senatora-5

Senator Jarosław Rusiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Senator Jarosław Rusiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-6
NaOSTRO Wigilija u Senatora-6

NaOSTRO Wigilija u Senatora-7
NaOSTRO Wigilija u Senatora-7

NaOSTRO Wigilija u Senatora-8
NaOSTRO Wigilija u Senatora-8

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-9
NaOSTRO Wigilija u Senatora-9

Poseł Krzysztof Lipiec fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Poseł Krzysztof Lipiec fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-10
NaOSTRO Wigilija u Senatora-10

NaOSTRO Wigilija u Senatora-11
NaOSTRO Wigilija u Senatora-11

NaOSTRO Wigilija u Senatora-12
NaOSTRO Wigilija u Senatora-12

Poseł Andrzej Kryj fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Poseł Andrzej Kryj fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-13
NaOSTRO Wigilija u Senatora-13

Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur PiS fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-14
NaOSTRO Wigilija u Senatora-14

NaOSTRO Wigilija u Senatora-15
NaOSTRO Wigilija u Senatora-15

NaOSTRO Wigilija u Senatora-16
NaOSTRO Wigilija u Senatora-16

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO Wigilija u Senatora-18
NaOSTRO Wigilija u Senatora-18

NaOSTRO Wigilija u Senatora-19
NaOSTRO Wigilija u Senatora-19

NaOSTRO Wigilija u Senatora-20
NaOSTRO Wigilija u Senatora-20

NaOSTRO Wigilija u Senatora-21
NaOSTRO Wigilija u Senatora-21

NaOSTRO Wigilija u Senatora-22
NaOSTRO Wigilija u Senatora-22

NaOSTRO Wigilija u Senatora-23
NaOSTRO Wigilija u Senatora-23

NaOSTRO Wigilija u Senatora-24
NaOSTRO Wigilija u Senatora-24

NaOSTRO Wigilija u Senatora-26
NaOSTRO Wigilija u Senatora-26

NaOSTRO Wigilija u Senatora-27
NaOSTRO Wigilija u Senatora-27

NaOSTRO Wigilija u Senatora-28
NaOSTRO Wigilija u Senatora-28

NaOSTRO Wigilija u Senatora-30
NaOSTRO Wigilija u Senatora-30

NaOSTRO Wigilija u Senatora-31
NaOSTRO Wigilija u Senatora-31

2 komentarze

2 Comments

 1. stw

  23 grudnia, 2019 at 19:28

  Tym razem działacze Ostrowieckiego PiS zapomnieli o zaproszeniach dla sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.Myślę,że przypomną sobie przy kolejnych wyborach. Wesołych Świąt życzę.

  • sympatyk

   29 grudnia, 2019 at 11:02

   Nieprawda. Dostałem. Nie wiem co masz na myśli „sympatyk”. PIS ma w powiecie wiele tysięcy sympatyków i nie da się nawet 1% zaprosić. Ale działają na rzecz sympatyków i wyborców. To najważniejsze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this