Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Przedstawienie, warsztaty i bal! Dom Kultury w Ćmielowie nie zapomina o najmłodszych!

Czy w małych miejscowościach można spędzić aktywne i pełne kreatywnych zajęć ferie zimowe? W gminie Ćmielów to możliwe. Już dziś (31 stycznia) rozpoczynają się bowiem Ferie Zimowe z Domem Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – Dom kultury to instytucja, która powstała i funkcjonuje z myślą o mieszkańcach naszej gminy. Pomimo okrojonego budżetu nie mogliśmy zapomnieć o naszych najmłodszych mieszkańcach – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultruy imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Co roku Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie stara się uatrakcyjniać ferie zimowe dla najmłodszych mieszkańców. Nie inaczej będzie w tym roku. Już dziś (wtorek, 31 stycznia) o godzinie 13.00 na najmłodszych czekać będzie spektakl teatralny „W krainie wiecznego śniegu”, który odbędzie się w sali widowiskowej ćmielowskiego domu kultury.  Zaproszone są wszystkie dzieci bez względu na to, czy są zapisane na Ferie z DK, czy też nie.

W środę (1 lutego) i czwartek (2 lutego) odbędą się zajęcia plastyczne i zajęcia kulinarne  w godzinach od 10.00 do 13.00. 

– Podczas zajęć kulinarnych członkowie Koła Gospodyń Wiejskich Piaskowe Babki w Piaskach Brzóstowskich nauczą dzieci jak zrobić pyszną pizzę. Każdy zrobi taką pizzę na jaką będzie miał ochotę. Oczywiście nie zabraknie wspólnej degustacji. Zorganizujemy również spotkanie z panem policjantem z Ćmielowa, który opowie dzieciom jak bezpiecznie spędzić ten wolny, zimowy czas. Dzieci wykonają również ozdoby, którymi udekorowana zostanie sala balkonowa podczas piątkowego (3 lutego) Balu Karnawałowego. Oczywiście mile widziane są stroje karnawałowe – wyjaśnia dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Wioletta Rogala-Mazur dodaje, że ferie z DK to szansa na kreatywne spędzenie wolnego czasu zwłaszcza dla dzieci, które nie będą wyjeżdżać poza miejsce swojego zamieszkania. 

–   Pamiętam, że gdy byłam przedszkolakiem organizowane były Bale Karnawałowe. Wszyscy się przebieraliśmy. O nasze stroje dbali rodzice. Mama szyła mi spódnicę do samej ziemi, brat zawsze przebrany był za Zorro. Tato robił mu kapelusz z brystolu pomalowanego na czarno. To są niezwykłe, bezcenne wspomnienia, które zostają z nami już na zawsze. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy chcą z nami spędzić ten bal karnawałowy, aby zaangażowali najbliższych i wymyślili niezwykłe przebrania. Ważne, aby powiadomili nas również, ze ich dzieci będą uczestniczyć w balu, Jest nam to potrzebne do przygotowania poczęstunku – podsumowuje dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie. 

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie
Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this