Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Przełamują bariery! Niepełnosprawni sportowcy i ich trenerzy – docenieni!

Natalia Śmieszek, Dominik Ślusarz, Kamil Podsiadło – to nazwiska wyróżnionych sportowców, uczęszczających do ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim, którym podczas styczniowej Gali Sportu wręczono wyróżnienia, doceniając tym samym ich wysiłek i talent. Nie zapomniano także o trenerach: Erneście Krajewskim, Waldemarze Wiewiórze i Elżbiecie Wybranowskiej, którzy miłością do sportu zarażają kolejne pokolenia.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przypomnijmy, że finał IV edycji Plebiscytu na Sportowca i Trenera Roku. Ostrowiecka Gala Sportu, zorganizowany został 31 stycznia. Celem plebiscytu była m. in. promocja ostrowieckiego sportu, propagowanie wiedzy na ten temat w środowisku lokalnym, a przede wszystkim wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego 2018 r.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wśród licznej grupy sportowców uhonorowani zostali również sportowcy Olimpiad Specjalnych z obydwu działających w naszym mieście klubów, tj. „Rywal” i „Szansa”. Wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku, w kategorii Olimpiad Specjalnych wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły:

Natalia Śmieszek – brała udział w Orlen Warsaw Marathon i pod opieka trenera pokonała dystans 10 km, co jest nie lada wyczynem. Natalia dzięki uporowi i niesamowitej sile charakteru pokonuje długie dystanse na wózku. Brała udział w biegu niepodległościowym oraz w biegach charytatywnych. Ma też na swoim koncie pokonanie dystansu 42 km na maratonie.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dominik Ślusarz  –wielokrotny medalista, dyscyplina judo. Reprezentował klub podczas zawodów ogólnopolskich oraz podczas Świętokrzyskich Zawodów Judo Olimpiad Specjalnych. Podczas Mistrzostw Polski Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył drugie miejsce i srebrny medal.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kamil Podsiadło – uplasował się w ścisłej czołówce sportowców Klubu Olimpiad Specjalnych i zajął III miejsce – wielokrotny medalista; uprawia biegi długodystansowe i judo; w 2018 r. podczas Orlen Warsaw Marathon pokonał dystans 10 km z dobrym czasem 01:02,46; podczas Mistrzostw Polski Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył pierwsze miejsce i złoty medal.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z grona trenerów Klubu Olimpiad Specjalnych „RYWAL” przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim do tytułu Trenera Roku 2018 wyróżnieni nominacjami zostali:

Ernest Krajewski –maratończyk, pasjonat pracy trenerskiej; przez wiele lat członek zarządu Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal. Od 2013 roku przygotowuje zawodników i uczestniczy razem z nimi w międzynarodowym biegu ORLEN Warsaw Marathon. W 2018 roku pokonali wspólnie dystans 10 km, rok wcześniej 42,195 km.

Waldemar Wiewióra – trener judo osób niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych w Klubie RYWAL. Już 5 rok prowadzi w Ostrowcu, a jedyną w woj. świętokrzyskim grupę judoków. Udane starty zawodników między innymi na Mistrzostwach Polski Judo Osób Niepełnosprawnych mówią same za siebie. W 2018 roku złoto do Ostrowca Św. przywiózł na pewno wszystkim znany Kamil Podsiadło oraz absolwent ZSS Łukasz Tyrała.

Elżbieta Wybranowska – trenerka, pasjonatka biegania, które jest dla niej źródłem pozytywnej energii; członek Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”. Przygotowuje zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal do startów w zawodach lokalnych i ogólnopolskich. Rok 2018 przyniósł ze sobą udział w charytatywnym biegu dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Policz się z cukrzycą”, organizowanym przez Stowarzyszenie „OstroBiec”, start w II Biegu Integracyjnym w Rudniku nad Sanem „Spełniać Marzenia:, na dystansie 2 km, a 11 listopada zawodnicy wraz z trenerami przebiegli 10 km podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Tegoroczny ORLEN Warsaw Marathon to dystans 10 km pokonany wraz z zawodnikami (w tym jeden na wózku). Głosami czytelników oraz werdyktem kapituły, zdobyła podczas tegorocznej gali zaszczytne II miejsce.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu Klubu Sportowego „RYWAL”: niezawodnym rodzicom uczniów, przyjaciołom i sponsorom, którzy wspierają nasze pasje sportowe, a przede wszystkim głosującym na naszych sportowców i trenerów oraz szanownej Kapitule Plebiscytowej – podsumowują pracownicy ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this