Znajdź nas na

PO GODZINACH

Przełamują bariery! Niepełnosprawni sportowcy i ich trenerzy – docenieni!

Natalia Śmieszek, Dominik Ślusarz, Kamil Podsiadło – to nazwiska wyróżnionych sportowców, uczęszczających do ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim, którym podczas styczniowej Gali Sportu wręczono wyróżnienia, doceniając tym samym ich wysiłek i talent. Nie zapomniano także o trenerach: Erneście Krajewskim, Waldemarze Wiewiórze i Elżbiecie Wybranowskiej, którzy miłością do sportu zarażają kolejne pokolenia.

Przypomnijmy, że finał IV edycji Plebiscytu na Sportowca i Trenera Roku. Ostrowiecka Gala Sportu, zorganizowany został 31 stycznia. Celem plebiscytu była m. in. promocja ostrowieckiego sportu, propagowanie wiedzy na ten temat w środowisku lokalnym, a przede wszystkim wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego 2018 r.

Wśród licznej grupy sportowców uhonorowani zostali również sportowcy Olimpiad Specjalnych z obydwu działających w naszym mieście klubów, tj. „Rywal” i „Szansa”. Wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku, w kategorii Olimpiad Specjalnych wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły:

Natalia Śmieszek – brała udział w Orlen Warsaw Marathon i pod opieka trenera pokonała dystans 10 km, co jest nie lada wyczynem. Natalia dzięki uporowi i niesamowitej sile charakteru pokonuje długie dystanse na wózku. Brała udział w biegu niepodległościowym oraz w biegach charytatywnych. Ma też na swoim koncie pokonanie dystansu 42 km na maratonie.

Dominik Ślusarz  –wielokrotny medalista, dyscyplina judo. Reprezentował klub podczas zawodów ogólnopolskich oraz podczas Świętokrzyskich Zawodów Judo Olimpiad Specjalnych. Podczas Mistrzostw Polski Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył drugie miejsce i srebrny medal.

Kamil Podsiadło – uplasował się w ścisłej czołówce sportowców Klubu Olimpiad Specjalnych i zajął III miejsce – wielokrotny medalista; uprawia biegi długodystansowe i judo; w 2018 r. podczas Orlen Warsaw Marathon pokonał dystans 10 km z dobrym czasem 01:02,46; podczas Mistrzostw Polski Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył pierwsze miejsce i złoty medal.

Z grona trenerów Klubu Olimpiad Specjalnych „RYWAL” przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim do tytułu Trenera Roku 2018 wyróżnieni nominacjami zostali:

Ernest Krajewski –maratończyk, pasjonat pracy trenerskiej; przez wiele lat członek zarządu Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal. Od 2013 roku przygotowuje zawodników i uczestniczy razem z nimi w międzynarodowym biegu ORLEN Warsaw Marathon. W 2018 roku pokonali wspólnie dystans 10 km, rok wcześniej 42,195 km.

Waldemar Wiewióra – trener judo osób niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych w Klubie RYWAL. Już 5 rok prowadzi w Ostrowcu, a jedyną w woj. świętokrzyskim grupę judoków. Udane starty zawodników między innymi na Mistrzostwach Polski Judo Osób Niepełnosprawnych mówią same za siebie. W 2018 roku złoto do Ostrowca Św. przywiózł na pewno wszystkim znany Kamil Podsiadło oraz absolwent ZSS Łukasz Tyrała.

Elżbieta Wybranowska – trenerka, pasjonatka biegania, które jest dla niej źródłem pozytywnej energii; członek Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”. Przygotowuje zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal do startów w zawodach lokalnych i ogólnopolskich. Rok 2018 przyniósł ze sobą udział w charytatywnym biegu dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Policz się z cukrzycą”, organizowanym przez Stowarzyszenie „OstroBiec”, start w II Biegu Integracyjnym w Rudniku nad Sanem „Spełniać Marzenia:, na dystansie 2 km, a 11 listopada zawodnicy wraz z trenerami przebiegli 10 km podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Tegoroczny ORLEN Warsaw Marathon to dystans 10 km pokonany wraz z zawodnikami (w tym jeden na wózku). Głosami czytelników oraz werdyktem kapituły, zdobyła podczas tegorocznej gali zaszczytne II miejsce.

– Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu Klubu Sportowego „RYWAL”: niezawodnym rodzicom uczniów, przyjaciołom i sponsorom, którzy wspierają nasze pasje sportowe, a przede wszystkim głosującym na naszych sportowców i trenerów oraz szanownej Kapitule Plebiscytowej – podsumowują pracownicy ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.