Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Po pomoc do „Siódmego Nieba”!

Już w najbliższą sobotę, 16 lutego, w godzinach od 9.00 do 12.00 Gabinet psychologiczno-pedagogiczny „Siódme niebo” zaprasza na bezpłatne konsultacje z Justyną Buczałowską, pedagogiem, oligofrenopedagogiem, terapeutą autyzmu i terapii pedagogicznej. Spotkanie odbędzie się na osiedlu Stawki 45 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

naOSTRO.info

– Terapeuta pracujący w naszych gabinetach posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, zespołem Downa, porażeniem mózgowym oraz innymi deficytami rozwojowymi – tłumaczy Dalida Feledyn, jedna z inicjatorek sobotnich, bezpłatnych konsultacji.

O pomyśle bezpłatnych porad dla rodziców, dzieci i młodzieży pisaliśmy tutaj:

Jak się okazuje zainteresowanie jest bardzo duże.

– Było bardzo dużo chętnych, jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy pomóc i udzielić odpowiedźi na pytania rodziców, czy też pokierować ich dalej do innych specjalistów. Rodzice zgłaszali się z rożnymi problemami, widać, że pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest jak najbardziej potrzebna, a ilość trudnych zachowań u dzieci znacznie wzrasta – tłumaczy Dalida Feledyn z „Siódmego nieba”. – Niestety, pomoc taka wymaga wsparcia wielu specjalistów równocześnie, ale przede wszystkich rodziców lub opiekunów. Mamy nadzieję, że w tę sobotę również nie zabraknie chętnych w celu uzyskania informacji. Wszystkie panie, które udzielają konsultacji mają skończone studia wyższe, podyplomowe, oraz szereg kursów i szkoleń – zachęca pomysłodawczyni.

W tym tygodniu na wszystkich rodziców czekać będzie Justyna Buczałowska, pedagog, oligofrenopedagog, terapeuta autyzmu i terapii pedagogicznej.

Praca oligofrenopedagoga to konsultacje problemowe – interwencje terapeutyczne, porady w zakresie problemów, dotyczących opieki oraz postępowania z dzieckiem (zaburzenia zachowania, zaburzenia sensoryczne, trening czystości, porozumiewania się, systemy komunikacji, trening umiejętności społecznych, itp.) To także terapia rozwoju – indywidualne zajęcia terapeutyczne prowadzone w środowisku domowym, na terenie placówki, obejmujące realizację treningu rozwojowego oraz pracę nad uspołecznieniem i usprawnieniem sensomotorycznym. Seminarium dla rodziców – szkolenia i porady z zakresu wiedzy dotyczącej zaburzeń rozwoju i zaburzeń zachowania oraz praktycznych umiejętności postępowania z dzieckiem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this