Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Przymrozek zniszczył Ci uprawy? Do 29 maja w Urzędzie Gminy Bałtów złóż wniosek o oszacowanie szkód!

W dniach 13-15 maja na terenie gminy Bałtów pojawiły się przymrozki. Jak niekorzystny wpływ mają na uprawy doskonale wiedzą rolnicy. Do 29 maja w Urzędzie Gminy w Bałtowie przyjmowane będą wnioski o szacowanie szkód na skutek przymrozków wiosennych. Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o dopłaty bezpośrednie na 2020 rok.

Zdjęcie ilustracyjne

Wnioski o szacowanie szkód na skutek przymrozków wiosennych będą przyjmowane w Urzędzie Gminy w Bałtowie do 29 maja 2020 r.

Hubert Żądło, Wójt Gminy Bałtów poinformował, że w dniu 15 maja powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu w dnia 13-15 maja 2020 r. na terenie gminy Bałtów niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – wiosennych przymrozków.

Do 29 maja 2020 r. poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski   o szacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych wiosennymi przymrozkami.

Uwaga! Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej gminy Bałtów www.gminabaltow.pl oraz pod adresem: http://www.gminabaltow.pl/aktualnosc/id-3781/strona-1.html

a także w siedzibie urzędu.

Formularz należy wrzucić do skrzynki podawczej znajdującej się w budynku Urzędu Gminy Bałtów. Wypełniony wniosek  wraz z załącznikami, niezbędnymi do przeprowadzenia szacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie na rok 2020, celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, a w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć także zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR. We wniosku należy wypisać wszystkie działki zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2020 rok.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this