Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Mieszkańcy gminy Bałtów pokazują, że zdziałać można wiele, trzeba tylko współpracować! [ZDJĘCIA]

Zaniedbany od lat teren przy Domu Ludowym w Okole zyskał nowy estetyczny wygląd. Uporządkowane i zagospodarowane zostało także rondo w Bałtowie. To zasługa współpracy Huberta Żądło, wójta gminy Bałtów z radnymi Rady Gminy Bałtów, a także mieszkańcami. – Nie trzeba mieć dużych funduszy, żeby zmienić najbliższe otoczenie. Niestety sytuacja finansowa gminy na wiele nam nie pozwala. Staramy się jednak, własny sumptem poprawiać estetykę naszych sołectw – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i zapowiada, że to dopiero początek prac porządkowych w gminie.

fot. Gmina Bałtów

Mieszkańcy sołectwa Okół w ubiegłym tygodniu zadbali o to aby plac przy Domu Ludowym rozkwitł na nowo. Dzięki podcięciu krzewów, wyrwaniu zakrzaczeń oraz posadzeniu róż, krzewów i kwiatów plac w Okole zyskał nowy piękny wygląd. 

Teren był bardzo zaniedbany. Chcieliśmy żeby to miejsce w Okole miało estetyczny wygląd – tłumaczy Zdzisław Mierzejewski – radny gminy Bałtów.

Nie udałoby się jednak, gdyby nie współpraca wójta z radnymi i mieszkańcami.

– W związku z tym, że sytuacja finansowa gminy ze względu na zadłużenie z lat poprzednich jest  trudna, a teren przy Domu Ludowym od lat był zaniedbany, podjęliśmy taką inicjatywę wspólnie z radnymi z miejscowości Okół, aby poprawić jego estetykę. Niestety nie prowadzono tam prac pielęgnacyjnych od dawna. Pracy było więc sporo. Do współpracy zaprosiliśmy mieszkańców, a także panią sołtys, która także przyłączyła się do pomocy – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Wspólnymi siłami udało się poprzycinać zakrzaczony i zaniedbany teren. Hubert Żądło zapowiada, że to dopiero początek odnawiania tego miejsca. Gmina zakupiła kamyk ozdobny, radni gminy Zdzisław Mierzejewski oraz Jerzy Dunal zakupili kwiaty do nasadzeń, wójt Hubert – Żądło przekazał krzewy ozdobne. Koszt całego przedsięwzięcia po stronie gminy to około 200 zł.

To jednak nie koniec prac.

Przed nami utworzenie świetlicy wiejskiej po byłej aptece. To także zostanie wykonane  jeszcze w tym roku, tak, żeby największa miejscowość w gminie Bałtów  miała również świetlice, bo do tej pory mieszkańcy nie mieli miejsca dla siebie w Domu Ludowym. Chcemy go oddać w użytkowanie mieszkańcom. Przed nami tez remont malej architektury ogrodowej , który będziemy wykonywać systematycznie, w miarę posiadanych środków – zapewnia wójt.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dziękuje za pracę w czynie społecznym zaangażowanym mieszkańcom wsi Okół, radnym gminy z miejscowości Okół: Zdzisławowi Mierzejewskiemu, Jerzemu Dunalowi, Ireneuszowi Grabskiemu oraz Irenie Dąbek, sołtysowi Okołu  za posprzątanie terenu przy Domu Ludowym. Podziękowania kieruję także do sponsorów: pani Teresy Lalak za przekazane sadzonek róż, a także Ewie i Mirosławowi Majchrowskim za podarowanie rękawiczek jednorazowych, wody oraz ziemi – podkreśla wójt.

Z inicjatywy radnego Henryka Cielebąka oraz Mirosławy Wąsik, przewodniczącej Rady Sołeckiej w Bałtowie także rondo w Bałtowie zyskało nowy, estetyczny wygląd.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Posadziliśmy bukszpany, wysypaliśmy też  biały  kamień ozdobny. Wykonaliśmy prace na miarę naszych możliwości finansowych. Niestety sytuacja finansowy gminy jest taka,  a nie inna. Każdy grosz się liczy. Pomimo tego staramy się zmieniać nasze otoczenie. Posadziliśmy rośliny wieloletnie, które pozwalają na oszczędności, a z drugiej strony są też łatwe w pielęgnacji – tłumaczy Henryk Cielebąk, radny Rady Gminy w Bałtowie.

Dodaje, że w planach mają także porządkowanie skweru przy rondzie w Bałtowie.

– Dziękuję za pomoc przy zagospodarowaniu ronda. Nie udałoby się, gdyby nie pomoc radnego  Henryk Cielebąka wraz z żoną, przewodniczącej Rady Sołeckiej – Mirosławy Wąsik oraz pracownikom Urzędu Gminy za co serdecznie dziękuję – podsumowuje wójt.

Galeria foto: Urząd Gminy Bałtów

NaOSTRO dom ludowy-20
NaOSTRO dom ludowy-20

NaOSTRO dom ludowy-19
NaOSTRO dom ludowy-19

NaOSTRO dom ludowy-18
NaOSTRO dom ludowy-18

NaOSTRO dom ludowy-17
NaOSTRO dom ludowy-17

NaOSTRO dom ludowy-16
NaOSTRO dom ludowy-16

NaOSTRO dom ludowy-15
NaOSTRO dom ludowy-15

NaOSTRO dom ludowy-14
NaOSTRO dom ludowy-14

NaOSTRO dom ludowy-13
NaOSTRO dom ludowy-13

NaOSTRO dom ludowy-12
NaOSTRO dom ludowy-12

NaOSTRO dom ludowy-11
NaOSTRO dom ludowy-11

NaOSTRO dom ludowy-10
NaOSTRO dom ludowy-10

NaOSTRO dom ludowy-9
NaOSTRO dom ludowy-9

NaOSTRO dom ludowy-1
NaOSTRO dom ludowy-1

NaOSTRO dom ludowy-6
NaOSTRO dom ludowy-6

NaOSTRO dom ludowy-3
NaOSTRO dom ludowy-3

NaOSTRO dom ludowy-8
NaOSTRO dom ludowy-8

NaOSTRO dom ludowy-5
NaOSTRO dom ludowy-5

NaOSTRO dom ludowy-7
NaOSTRO dom ludowy-7

fot. Gmina Bałtów

fot. Gmina Bałtów

NaOSTRO dom ludowy-2
NaOSTRO dom ludowy-2

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this