Znajdź nas na

FAKTY

Przynieś pluszaka do ćmielowskiego domu kultury i podaruj uśmiech dzieciom z oddziału onkologicznego!

Po czterech latach do Ćmielowa powraca akcja zbierania pluszaków dla dzieci z oddziału Onkohematologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie. – Czasu nie ma zbyt wiele, bo akcja trwa do 17 listopada, ale wierzę, że nasi mieszkańcy nas nie zawiodą. Zawsze chętnie włączają się w tego typu akcje, pokazując, jak wielkie mają serca – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Maskotki i przybory szkolne przynosić można do domu kultury w godzinach jego pracy. Jest jeden warunek – muszą być nowe.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W 2019 roku opisywaliśmy akcję organizowaną przez Fundację Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie,  w jaką włączyła się gmina Ćmielów. Dariusz Lisowski, prezes Fundacji tłumaczył wówczas, że sam pomysł wydarzenia zrodził się z kontaktu z podopiecznymi Fundacji, którzy przebywali na oddziale onkologicznym. 

– Jak mówią i podkreślają podczas spotkań z nami taki misiek to wrażliwość, ciepło, uśmiech. Wiemy, że jest im bardzo miło, gdy otrzymują takie niespodziewane prezenty. Ponieważ słuchamy naszych podopiecznych, poszliśmy za ich głosem. Wykonaliśmy telefon na oddział onkologiczny. Dostaliśmy zielone światło i zaczęliśmy działać – wspominał Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” z Jędrzejowa.

Wioletta Rogala, mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, Misiek Zdzisiek, Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” z Jędrzejowa.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dla osób zdrowych być może to tylko pluszowe misie, nic nadzwyczajnego. Jednak to, co dla zdrowych jest normalnością, dla dzieci, które przebywają na oddziałach onkologicznych, które bardzo cierpią,  pluszowy miś to synonim ciepła, wrażliwość. Mali pacjenci wiedzą, że ktoś o nich myśli, że nie są same, że jak jest źle, to się mogą do tego misia przytulić.

Cztery lata temu w akcję włączyli się mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, opatowskiego, a misie przyjeżdżały również z Sandomierza.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pamiętam jak bardzo mieliśmy wypchany samochód pluszowymi misiami, gdy jechaliśmy z nimi do Jędrzejowa. To cieszy, że każdy chciał pomóc. Nigdy nie zapomnę mamy, która przyszła z synkiem. Powiedziała nam wówczas, mój syn przygotowywał się do tego, żeby przynieść do was swojego misia przez dwa dni. Na początku nie chciał go oddać, spał z nim, ale po dwóch dniach powiedział: Mamo, idziemy zanieść misia innym dzieciom! I taki jest właśnie sens pomagania – wspomina Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Tegoroczna akcja potrwa do piątku, 17 listopada. Przynosić można pluszaki i przybory szkolne. Ważne, aby było nowe. Takie wymagania są bowiem na oddziale onkologicznym. Maskotki przynosić można do Domu Kultury w Ćmielowie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki.

– Serdecznie zachęcam do włączenia się do udziału w akcji. Tyle jesteśmy warci, ile potrafimy dać od siebie innym – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur. 

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this