Znajdź nas na

FAKTY

Psi park, Ostrowiecka Barejada, High School Party – jakie projekty zgłoszono do budżetu obywatelskiego?

38 wniosków na łączną kwotę 4,5 miliona złotych zgłoszono w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna zadań. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się m.in.: wyposażenie w defibrylatory budynków ul. Świętokrzyska 22 i Górna 3, rowerowe ekostrefy, rowerowy przystanek, integracja społeczna na Osiedlu Kolonia Robotnicza, ścieżka zdrowia dla seniora, psi park, czy Ostrowiecka Barejada.

Źródło: zrzut ekranu boos.um.ostrowiec.pl

Nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego został zakończony. Łącznie wpłynęło 38 wniosków na łączną kwotę 4,5 miliona złotych. Dwa wnioski zostały odrzucone na etapie weryfikacji formalnej, kolejna dwa na etapie weryfikacji merytorycznej. Wśród zgłoszonych wniosków znalazły się m.in.: Psi Park przy Parku Miejskim, olimpijskie marzenia – nowoczesne boisko do koszykówki 3×3, rowerowy przystanek, rowerowe ekostrefy, ścieżka zdrowia dla seniora na Osiedlu Kolonia Robotnicza, integracja społeczna na Osiedlu Kolonia Robotnicza, 4 pory roku (wydarzenia kulturalne prezentowane o każdej z pół roku), doposażenie placu zabaw na Osiedlu Spółdzielców i ulicy Osadowej, aktywne ferie z morsami, zagospodarowanie terenu przy stawach w Częstocicach, mini park sensoryczny, High School Party (cykl imprez dla młodzieży), Ostrowiecka Barejada – Plenerowy Festiwal Filmów Stanisława Barei, czy powstanie miejsca do łucznictwa.

Wśród odrzuconych projektów znalazły się: plac zabaw dla pupili (piesków); „Chcemy być RODZICAMI – program leczenia niepłodności dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego”; przestrzeń do zabawy i prawidłowego rozwoju, ale i do wspomagania na późniejszy rozwój intelektualny, emocjonalny, ruchowy i psychiczny u dzieci; Zielone Aleje w Ostrowcu teraz!

Z pełną listą wniosków zaakceptowanych oraz odrzuconych można zapoznać się na stronie www.boos.um.ostrowiec.pl – zakładka ZADANIA. 

Listy zadań można także pobrać klikając w linki: 

  1. Lista zadań zweryfikowanych pozytywnie – POBIERZ 
  2. Lista zadań odrzuconych formalnie – POBIERZ 
  3. Lista zadań odrzuconych merytorycznie – POBIERZ

Na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego głosować będzie można od 29 września do 9 października 2023.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this