Znajdź nas na

FAKTY

Pulsoksymetry trafiły do gminy Kunów! W imieniu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego przekazał je poseł Andrzej Kryj!

Pulsoksymetry zakupione przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w ramach Programu „Stop Wirusowi” przedstawicielom różnych środowisk z gminy Kunów, w poniedziałek, 15 marca wręczył Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. – Te z pozoru małe urządzenia, służące do bezinwazyjnego monitorowania procentowego nasycenia krwi tlenem są niezwykle potrzebne, jednak nie każdego stać na taki wydatek. Dzięki temu, że trafią do przedstawicieli kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i ochotniczych straży pożarnych z terenu naszej gminy, na pewno zostaną dobrze spożytkowane – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Władysław Ćwiek, Lech Łodej, Teresa Łucka i Piotr Bek fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Pulsoksymetr to małe elektroniczne urządzenie służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Mierzy stopień pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal. Cena pulsoksymetru też jest różna i w sklepach internetowych waha się od 49 zł do 439 zł (w zależności od dodatkowych funkcji i producenta).

W imieniu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego partię pulsoksymetrów gminie Kunów, w miniony poniedziałek przekazał Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. 

– Moim zdaniem, to bardzo dobra inicjatywa. Ogromne podziękowania należą się dla pana marszałka Andrzeja Bętkowskiego, pani marszałek Renaty Janik, którzy dostrzegają potrzeby lokalnych społeczności. Cieszę się, że mogłem wesprzeć te społeczności w ramach współpracy, którą prowadzę – wyjaśnia Andrzej Kryj.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów dodaje, że to bardzo dobra inicjatywa.

– Cieszę się, że te małe urządzenia będą służyć naszym mieszkańcom. Nie każdego stać bowiem na taki zakup – podkreśla burmistrz.

Pulsoksymetry trafiły w ręce przedstawicieli różnych kunowskich środowisk. W imieniu kół gospodyń wiejskich odebrała je Teresa Łucka, radna z Nietuliska Małego, w imieniu ochotniczych straży pożarnych – Władysław Ćwiek, natomiast w imieniu stowarzyszeń – Piotr Bek, prezes „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju miejscowości Boksycka”, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie. 

– Pulsoksymetry bardzo się przydadzą, mamy bardzo dużo seniorek w kole. Mamy też jedną osobę , która jest chory więc od razu będzie mogła skorzystać – wyjaśnia Teresa Łucka.

Piotr Bek dodaje, że sam od pewnego czasu ma w domu pulsoksymetr. 

– Taka była idea, aby pulsoksymetry trafiły do przedstawicieli różnych środowisk w gminie Kunów. Są to bardzo skuteczne urządzenia, które naprawdę się sprawdzają. Sam mam takie urządzenie w domu, kilka sekund trwa pomiar, obsługa też nie jest skomplikowana – wyjaśnia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this