Znajdź nas na

FAKTY

Pyszne domowe obiady i ciasta – w Ćmielowie powstanie jadłodajnia! [VIDEO]

O miejsce, w którym będzie można napić się kawy lub herbaty, zjeść smaczne ciasto lub pyszny, domowy obiad pytają nie tylko mieszkańcy gminy Ćmielów, ale także coraz częściej odwiedzający tę miejscowość turyści. Tych drugich jak magnes przyciągają unikatowe filiżanki, które stanęły w samym centrum porcelanowego miasta. – To właśnie z myślą o mieszkańcach i turystach już w niedługim czasie w niezagospodarowanych pomieszczeniach budynku, w którym mieści się Dzienny Dom Senior+ powstanie jadłodajnia – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/na.OSTRO.info

Ćmielów już na stałe wpisał się w turystyczną mapę Polski. Wiosenna pogoda przyciąga turystów, którzy chcą mieć zdjęcie przy unikatowej fontannie-imbryczku, czy filiżankach-ławkach. Dotychczas brakowało jednak miejsca, w którym można byłoby napić się kawy, zjeść ciastko, czy smaczny obiad. Na szczęście już niedługo to się zmieni.

Dzięki środkom, jakie z Polskiego Ładu pozyskała Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa już wkrótce w budynku w ścisłym centrum Ćmielowa (budynek po byłej szkole, w którym znajduje się Dzienny Dom Senior+) utworzona zostanie jadłodajnia. 

– Myślę, że te środki pozwolą w pełni, bez angażowania środków z budżetu gminy, na adaptację pomieszczeń kuchennych, utworzenie ciągu komunikacyjnego, a także sali obsługi. Mieszkańcy będą mogli już  w tym roku korzystać z jadłodajni. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

A będą tam serwowane przepyszne domowe obiady, ciasta, kawa i herbata. 

– Tak, aby mieszkańcy i turyści mogli smacznie zjeść. Takiego miejsca,  gdzie można zjeść smacznie i zdrowo – brakowało. Wsłuchuję się uważnie w głosy mieszkańców i jeśli tylko mam taką możliwość, aby pozyskać środki zewnętrzna na realizację tego typu inwestycji – robię to. Tak jest m.in. w przypadku jadłodajni – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this