Znajdź nas na

FAKTY

Radni zdecydowali o zapewnieniu 900 000 zł na realizację pomocy rzeczowej dla powiatu m.in. na utrzymanie dróg i chodników!

W budżecie na rok 2024 gmina Ostrowiec Św. zapewni środki finansowe w kwocie 900 000 zł na realizację pomocy rzeczowej dla Powiatu Ostrowieckiego. Wykorzystane zostaną m.in na utrzymania (letnie i zimowe) nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych w pasach drogowych dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta. W uzasadnieniu do uchwały czytamy m.in., że udzielona pomoc rzeczowa w latach ubiegłych znacznie poprawiła estetykę elementów pasów drogowych dróg powiatowych. – Może i dobrze, że zostało to użyte słowo: znacznie poprawiła, bo zdaniem wielu osób, moim też (…) niestety ten stan podczas ostatniego, czy przedostatniego opadu śniegu nie był zadowalający – mówił podczas wczorajszej (wtorek, 30 stycznia), sesji Rady Miasta Ostrowca Św. radny Artur Głąb.

Tak wyglądały drogi w Ostrowcu Św. 28 listopada 2023 roku po godzinie 13.00 fot. Czytelnik

Oprócz zgody na  kredyt długoterminowy do wysokości 30 milionów złotych, na którego osiągnięcie jednogłośnie zgodziło się 17 radnych obecnych podczas wczorajszej (wtorek, 30 stycznia) sesji Rady Miasta Ostrowca Św., radni podjęli również decyzję o zapewnieniu w budżecie na rok 2024 środków finansowych w kwocie 900 000 z na realizację pomocy rzeczowej dla Powiatu Ostrowieckiego na realizację zadań publicznych na drogach powiatowych, polegających na: utrzymaniu letnim i zimowym nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych w pasach drogowych dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, utrzymaniu kanalizacji deszczowej w pasach drogowych dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego,  utrzymaniu zieleni i czystości w pasach drogowych dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, usuwaniu dzikich wysypisk i padniętych zwierząt z pasów drogowych dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały: „Udzielona pomoc rzeczowa w latach ubiegłych znacznie poprawiła estetykę elementów pasów drogowych dróg powiatowych, które zostały wskazane w umowie i obejmowały elementy związane z w/w zadaniami. Udzielenie pomocy rzeczowej w 2024 roku pozwoli na kontynuację prac mających na celu podniesienie jakości utrzymania zieleni przydrożnej, utrzymania letniego i zimowego chodników i ścieżek rowerowych, kanalizacji deszczowej, utrzymania czystości w pasach drogowych, usuwaniu dzikich wysypisk i padniętych zwierząt z pasów drogowych w ciągach głównych ulic miasta. Działania Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, która przejmuje część obowiązków Powiatu Ostrowieckiego oraz udzielenia Powiatowi Ostrowieckiemu pomocy rzeczowej polegającej na realizacji części zadań w pasie drogowym, znacznie podnoszą jakość ich realizacji. Pomoc rzeczowa zostanie sfinansowana ze środków własnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2024 rok. W związku z tym konieczne jest podjęcie stosownej uchwały o udzieleniu pomocy rzeczowej dla Powiatu Ostrowieckiego”.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Do uzasadnienia odniósł się Artur Głąb, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Wyczytać możemy, że pomoc rzeczowa, udzielona pomoc rzeczowa w latach ubiegłych znacznie poprawiła estetykę elementów pasów drogowych dróg powiatowych. Może i dobrze, że zostało to użyte słowo: znacznie poprawiła, bo zdaniem wielu osób, moim też, mówiłem tym podczas ostatniej sesji budżetowej,  niestety ten stan podczas ostatniego, czy przedostatniego może, zresztą przedostatniego w jakiejś części też, opadu śniegu nie był zadowalający. I apelowałbym, aby to dzisiejsze przekazywanie środków dla powiatu, rzeczywiście ka kwota, te środki, podniosły jakość i estetykę, aby była ona zadowalająca dla mieszkańców naszego miasta. Głównie dla tych poruszających się pieszo. I kończąc tak dopowiem, że aż boję się pomyśleć, jak te drogi, chodniki wyglądałyby, gdyby tej pomocy rzeczowej ze strony gminy Ostrowiec nie było – mówił Artur Głąb.   

Radni jednogłośnie podjęli projekt tej uchwały.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this