Znajdź nas na

FAKTY

Śledztwo ws. ataku na komisariat: w środę możliwe przesłuchanie napastnika!

Niewykluczone, że w środę śledczym uda się przeprowadzić czynności procesowe z 59-letnim mężczyzną, który Mircu rzucił w budynek posterunku policji butelką z łatwopalną cieczą. Mężczyzna z raną postrzałową trafił do szpitala.

Fot. Świętokrzyska Policja

Jak przekazał we wtorek PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach w sprawie kompletowany jest materiał dowodowy. Zabezpieczono m.in. nagrania z monitoringu i kamer znajdujących się na mundurach funkcjonariuszy podejmujących interwencje.

Śledczy czekają jeszcze na opinie biegłych ws. stanu zdrowia 59-latka. Mężczyzna został postrzelony w nogę przez interweniujących policjantów. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Prokurator Prokopowicz poinformował, że czynności procesowe z mężczyzną być może uda się przeprowadzić w środę.

W poniedziałek, 29 stycznia, 59-letni mężczyzna wszczął awanturę na posterunku policji w Mircu w powiecie starachowickim. Następnie wyszedł z budynku i rzucił w jego kierunku butelkę z łatwopalną cieczą.

Z budynku wybiegli policjanci. Najpierw oddali strzały ostrzegawcze, a następnie w kierunku mężczyzny, który nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Napastnik został obezwładniony i udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Z raną postrzałową niezagrażającą życiu trafił do szpitala.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this