Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Remont „powiatówki” Doły Biskupie – Kunów na finiszu!

Dobiega końca remont drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” . To dobra wiadomość dla mieszkańców Kunowa, a także wszystkich podróżnych zmierzających w kierunku Prawęcina. Będzie równiej, a przede wszytskim – bezpieczniej.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Remont na 600 metrowym odcinku drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” dobiega końca. To inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Kunowa. Gmina przekazała Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim dotację celową na wykonanie remontu tego odcinka drogi w kwocie 20.059,20 zł. 10 procent dołożyło starostwo, a pozostałe środki – 80 procent to wartość dofinansowania z pieniędzy rządowych, które przeznaczone są na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Jak poinformował nas Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, remont drogi polegał na wykonaniu trzech wart asfaltu: warstwy wyrównawczej, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej. O pół metra umocniono także kruszywem pobocza po obydwu stronach drogi.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Remont drogi odbywa się przy kościele, praktycznie w centrum Kunowa, przy cmentarzu, w w kierunku Dołów Biskupich i Prawęcina.

– Cieszę się, że wreszcie ta droga, przebiegająca praktycznie przez centrum Kunowa, w okolicach cmentarza, gdzie przejżdża nią tyle osób, a szczególnie w okresie 1 listopada, będzie za chwilę przez powiat skończona – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Remont m.in. drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” możliwy był dzięki 750 tys. zł promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na drogach powiatowych w trzech gminach: Kunów, Ćmielów i Bodzechów, jaką z rąk Bartłomieja Dorywalskiego, Wicewojewody Świętokrzyskiego otrzymał Andrzej Jabłoński, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego 21 marca 2019 roku.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Przypomnijmy, że promesa to przyrzeczenie środków finansowych dla jednostki samorządu terytorialnego na zadania związane z usuwaniem skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this