Znajdź nas na

FAKTY

Remont „powiatówki” Doły Biskupie – Kunów na finiszu!

Dobiega końca remont drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” . To dobra wiadomość dla mieszkańców Kunowa, a także wszystkich podróżnych zmierzających w kierunku Prawęcina. Będzie równiej, a przede wszytskim – bezpieczniej.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Remont na 600 metrowym odcinku drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” dobiega końca. To inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Kunowa. Gmina przekazała Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim dotację celową na wykonanie remontu tego odcinka drogi w kwocie 20.059,20 zł. 10 procent dołożyło starostwo, a pozostałe środki – 80 procent to wartość dofinansowania z pieniędzy rządowych, które przeznaczone są na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Jak poinformował nas Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, remont drogi polegał na wykonaniu trzech wart asfaltu: warstwy wyrównawczej, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej. O pół metra umocniono także kruszywem pobocza po obydwu stronach drogi.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Remont drogi odbywa się przy kościele, praktycznie w centrum Kunowa, przy cmentarzu, w w kierunku Dołów Biskupich i Prawęcina.

– Cieszę się, że wreszcie ta droga, przebiegająca praktycznie przez centrum Kunowa, w okolicach cmentarza, gdzie przejżdża nią tyle osób, a szczególnie w okresie 1 listopada, będzie za chwilę przez powiat skończona – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz Kunowa.

Remont m.in. drogi powiatowej nr 0651T „Doły Biskupie – Kunów” możliwy był dzięki 750 tys. zł promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na drogach powiatowych w trzech gminach: Kunów, Ćmielów i Bodzechów, jaką z rąk Bartłomieja Dorywalskiego, Wicewojewody Świętokrzyskiego otrzymał Andrzej Jabłoński, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego 21 marca 2019 roku.

fot. Gminne Centrum Informacji w Kunowie

Przypomnijmy, że promesa to przyrzeczenie środków finansowych dla jednostki samorządu terytorialnego na zadania związane z usuwaniem skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this