Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy peron i przejazd na Żeromskiego w 2020 roku. Będzie nowocześnie, bezpiecznie i komfortowo!

W drugim kwartale 2020 roku rozpoczną się prace na stacji kolejowej Ostrowiec Świętokrzyski. Przebudowa obejmie m.in peron wyspowy, a także przejazd kolejowo-drogowy na ul. Żeromskiego. Początkowo remont miał rozpocząć się w IV kwartale 2019 roku, jednak zmiana terminów realizacji inwestycji w mieście jest związana z przedłużeniem prac na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie nowocześnie, bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują linię kolejową ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza, aby podróż koleją była wygodniejsza i bezpieczniejsza. Obecnie prace koncentrują się na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Od września ubiegłego roku pociągi kursują po nowym torze nr 1 łączącym Skarżysko-Kamienną i Starachowice Wschodnie. Zmodernizowane perony na przystankach w Skarżysku Kościelnym, Marcinkowie i Starachowicach oraz na stacji Wąchock służą już mieszkańcom regionu i turystom. Kończą się prace na drugim torze, przy którym konstrukcje kolejnych nowych peronów już czekają na podróżnych. Na stacjach i przystankach perony są podwyższone, by ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przed deszczem i słońcem pasażerowie będą mogą schronić się pod nowymi wiatami. Wszystkie obiekty są wyposażane w nowe ławki i czytelny system informacji pasażerskiej. Przemieszczanie się w obrębie stacji dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się – ułatwiają ścieżki dotykowe na peronach oraz pochylnie.

– Rozpoczęcie prac na stacji Ostrowiec Świętokrzyski jest obecnie planowane na II kwartał 2020 r. Przebudowa obejmie peron wyspowy, który zostanie podwyższony. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych – tłumaczy Izabela Miernikiewicz.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na początku lutego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały nas, że remont na stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się w iV kwartale 2019 roku, jednak termin rozpoczęcia prac przesunie się na II kwartał 2020 roku.

– Zmiana terminów realizacji inwestycji w mieście jest związana z przedłużeniem prac na  odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Konieczne były dodatkowe prace przy obiektach inżynieryjnych m.in. wzmocnienie podłoża oraz wykonanie dodatkowego zakresu robót wynikających z przeprowadzonych badań i kontroli ich stanu technicznego – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz.

W Ostrowcu Świętokrzyskim prace obejmą także przejazd kolejowo-drogowy na ul. Żeromskiego. Zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni kierowcom płynniejszy przejazd. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Urządzenia będą uruchamiane automatycznie po najechaniu pociągu na czujnik umieszczony w torze. Prace są planowane na 2020 r.


Tak działa przejazd kolejowo-drogowy kat. B
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Trwająca przebudowa prawie 100 km linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz za 379 mln zł zapewni dobre warunki podróżowania koleją. Możliwe będzie przywrócenie regularnego ruchu pasażerskiego na całej trasie. Czas przejazdu szacowany jest na ok. 1 h 30 min. Skrócony zostanie czas podróży dla pociągów regionalnych o około 6 minut na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. 22 lepiej przygotowane stacje i przystanki podniosą komfort korzystania z kolei. Zakończenie  robót planowane jest w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this