Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy peron i przejazd na Żeromskiego w 2020 roku. Będzie nowocześnie, bezpiecznie i komfortowo!

W drugim kwartale 2020 roku rozpoczną się prace na stacji kolejowej Ostrowiec Świętokrzyski. Przebudowa obejmie m.in peron wyspowy, a także przejazd kolejowo-drogowy na ul. Żeromskiego. Początkowo remont miał rozpocząć się w IV kwartale 2019 roku, jednak zmiana terminów realizacji inwestycji w mieście jest związana z przedłużeniem prac na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie nowocześnie, bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowują linię kolejową ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza, aby podróż koleją była wygodniejsza i bezpieczniejsza. Obecnie prace koncentrują się na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Od września ubiegłego roku pociągi kursują po nowym torze nr 1 łączącym Skarżysko-Kamienną i Starachowice Wschodnie. Zmodernizowane perony na przystankach w Skarżysku Kościelnym, Marcinkowie i Starachowicach oraz na stacji Wąchock służą już mieszkańcom regionu i turystom. Kończą się prace na drugim torze, przy którym konstrukcje kolejnych nowych peronów już czekają na podróżnych. Na stacjach i przystankach perony są podwyższone, by ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przed deszczem i słońcem pasażerowie będą mogą schronić się pod nowymi wiatami. Wszystkie obiekty są wyposażane w nowe ławki i czytelny system informacji pasażerskiej. Przemieszczanie się w obrębie stacji dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się – ułatwiają ścieżki dotykowe na peronach oraz pochylnie.

– Rozpoczęcie prac na stacji Ostrowiec Świętokrzyski jest obecnie planowane na II kwartał 2020 r. Przebudowa obejmie peron wyspowy, który zostanie podwyższony. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych – tłumaczy Izabela Miernikiewicz.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na początku lutego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały nas, że remont na stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się w iV kwartale 2019 roku, jednak termin rozpoczęcia prac przesunie się na II kwartał 2020 roku.

– Zmiana terminów realizacji inwestycji w mieście jest związana z przedłużeniem prac na  odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Konieczne były dodatkowe prace przy obiektach inżynieryjnych m.in. wzmocnienie podłoża oraz wykonanie dodatkowego zakresu robót wynikających z przeprowadzonych badań i kontroli ich stanu technicznego – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz.

W Ostrowcu Świętokrzyskim prace obejmą także przejazd kolejowo-drogowy na ul. Żeromskiego. Zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni kierowcom płynniejszy przejazd. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Urządzenia będą uruchamiane automatycznie po najechaniu pociągu na czujnik umieszczony w torze. Prace są planowane na 2020 r.


Tak działa przejazd kolejowo-drogowy kat. B
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Trwająca przebudowa prawie 100 km linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz za 379 mln zł zapewni dobre warunki podróżowania koleją. Możliwe będzie przywrócenie regularnego ruchu pasażerskiego na całej trasie. Czas przejazdu szacowany jest na ok. 1 h 30 min. Skrócony zostanie czas podróży dla pociągów regionalnych o około 6 minut na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. 22 lepiej przygotowane stacje i przystanki podniosą komfort korzystania z kolei. Zakończenie  robót planowane jest w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this