Znajdź nas na

FAKTY

Rośnie liczba osób, które pokonały koronawirusa! W województwie świętokrzyskim cztery kolejne zakażenia!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie Ministerstwo Zdrowia dziś rano (20 kwietnia) poinformowało o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo aż 53 chorych pochodzi z województwa śląskiego. Zmarły kolejne dwie osoby, jedna z nich miała 38-lat.

Grafika: naOSTRO.info

Aktualnie w Polsce odnotowano 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwach: śląskim (53), małopolskim (26), dolnośląskim (21), opolskim (16), kujawsko-pomorskim (15), wielkopolskim (14), zachodniopomorskim (8), świętokrzyskim (4),
lubelskim (3), podlaskim (3), pomorskim (2), warmińsko-mazurskim (1).

Zmarły kolejne 2 osoby zakażone koronawirusem: 38-letina kobieta i 78-letni mężczyzna w Poznaniu. Osoby te miały choroby współistniejące.

Także w naszym województwie odnotowano kolejne cztery przypadki zakażenia.

– To trzy kobiety w sile wieku (z powiatów: koneckiego, skarżyskiego i kieleckiego), a także starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa odnotowano 214 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 63 pacjentów: 48 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 15 oczekiwało na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania). W izolatorium przebywało 18 osób.

W sumie w Polsce od początku epidemii wyzdrowiały 1133 osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this