Znajdź nas na

PO GODZINACH

Rozmawiali o bezpiecznych feriach!

Ostrowieccy policjanci po raz kolejny odwiedzili podczas ferii najmłodszych ostrowczan. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiali z uczestnikami zimowych zajęć, zorganizowanych w Osiedlowym Domu Kultury Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Spotkanie dotyczyło różnych aspektów bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Policjantka z Zespołu Profilaktyki asp. szt. Anna Wasilewska oraz funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego sierż. szt. Rafał Frańczak przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Omówili zagrożenia, z jakimi dzieci mogą spotkać się w czasie zabaw na wolnym powietrzu. Przestrzegali przed wchodzeniem na „dzikie lodowiska” i zabawami na śniegu w pobliżu jezdni. Informowali o założeniach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”.

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Mundurowi wyjaśnili dzieciom zasady dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, a także przypominali o bezpieczeństwie w czasie podróży dla tych, którzy wybierają się na zimowisko poza miejsce zamieszkania.

Dzieci usłyszały m.in.: o konieczności noszenia elementów odblaskowych ze względu na słabą widoczność na drodze w okresie zimowym. Każdy z uczestników pogadanki otrzymał odblaski. Policjanci przypominali dzieciom także kiedy i dlaczego trzeba korzystać z numeru alarmowego 112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this