Znajdź nas na

FAKTY

Rozmawiali z młodzieżą o jej przyszłości w regionie!

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, z inicjatywy wicemarszałek Renaty Janik Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował spotkanie z młodzieżą szkół ponadpodstawowych z Kielc i powiatu kieleckiego pt. „Świętokrzyskie dla Młodych – Młodzi dla Świętokrzyskiego. Rozwój i kariera ze wsparciem eurofunduszy 2021 – 2027”. W Politechnice Świętokrzyskiej z młodzieżą o ich przyszłości i oczekiwaniach rozmawiali: wicemarszałek Renata Janik i przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To bardzo ważne spotkanie dla nas – dla Zarządu i samorządu województwa, ponieważ dotyczy przyszłości i rozwoju naszego regionu. To od wyboru uczelni, kierunku studiów i przyszłego zawodu naszych młodych mieszkańców zależy przyszłość województwa świętokrzyskiego – mówiła wicemarszałek Renata Janik. – Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich lat nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce zmniejszyła się liczba dzieci, młodzieży i osób w wieku produkcyjnym. Musimy dbać o to, żeby młodzi ludzie tutaj zostawali. I dzisiaj na Politechnice Świętokrzyskiej – uczelni, która daje możliwość dobrego wykształcenia – zachęcamy przedstawicieli szkół średnich do tego, aby wybierali nasze uczelnie i swoją zawodową karierę planowali w województwie świętokrzyskim – dodała.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Młodym ludziom przekazano garść kluczowych informacji ułatwiających zaplanowanie kariery w powiązaniu z gospodarką opartą na wiedzy oraz kierunkami rozwojowymi województwa świętokrzyskiego. Wszystkie zagadnienia skonfrontowane zostały z oczekiwaniami młodych ludzi – przedstawicieli samorządów uczniowskich, uczestniczących w debacie.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To spotkanie jest elementem polityki samorządu, która zmierza do tego, aby sprostać oczekiwaniom młodzieży, która chciałaby w naszym regionie zostać, podjąć pracę i założyć rodzinę. To wyzwanie dla władz samorządowych, które kreują politykę rozwoju. A bez młodych ludzi tego rozwoju zapewnić się nie da – mówił Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku.

Na spotkaniu Katarzyna Kubicka, dyrektor Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprezentowała możliwości, jakie stwarzają fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Anna Jastrzębska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach poruszyła temat „Młody człowiek w oczach pracodawcy. Czy istnieją zawody przyszłości”, a prof. dr hab. Artur Maciąg prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej przedstawił zagadnienia w obszarze „Politechnika Świętokrzyska a rynek pracy.”

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Aleksandra Marcinkowska, zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, reprezentanci Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this