Znajdź nas na

FAKTY

Rozpoczął się remont ćmielowskiego domu kultury!

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Sale, w których jeszcze kilkanaście dni temu stał księgozbiór obydwu bibliotek – opustoszały, a w miejscu książek pojawiły się młoty i wiertarki. – Miło usłyszeć pierwsze dźwięki tego remontu. Wraz z pracownikami, ale również z mieszkańcami, nie możemy się doczekać kiedy będzie wszystko odnowione, a my sprowadzimy się do wyremontowanych pomieszczeń – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie na trasie domu kultury fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Zgodnie z planem rozpoczęły się prace przy dociepleniu i remoncie Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

– Jeżeli „wyrywane” są parapety, ściągane płytki z podłóg, wszędzie towarzyszy nam kurz i dźwięk wiertarek, to już „gołym okiem” widać, że remont się rozpoczął. Ruszyliśmy pełną parą i mam nadzieję, że takie tempo prac zostanie utrzymane – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Zerwane zostały płytki w dwóch bibliotekach, a także parapety. Firma, która wykonuje prace remontowe,  ustawiła już rusztowania, a budynek wkrótce będzie ocieplany. Jak to w przypadku każdego remontu pojawiły się też… „niespodzianki”.

– Nie sądziłam, że w takim budynku jak dom kultury pojawi się ksylamit. Niestety podczas pierwszych prac remontowych zapach był nie do wytrzymania.  Niektóre z elementów są tak stare, że nie jesteśmy w stanie ich „ocalić”. Futryny drzwi podczas demontażu „rozpadały się w rękach”. Podczas przenoszenia księgozbioru, w ubiegłym tygodniu, trzy regały „runęły” na pracownika. Rozleciały się całkowicie. Jeśli nie znajdą się środki na nowe regały, książki będą stały na podłodze. W poniedziałek rozmawiałam z kierownikiem budowy, który powiedział, że chciałby rozpocząć prace na dachu budynku, a następnie pracownicy systematycznie będą schodzić niżej – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.  

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Pojawił się pomysły odnośnie zagospodarowania tarasu ćmielowskiego domu kultury. 

– Chcielibyśmy, aby wybudowane zostały schody od strony tężni solankowej, tak, aby w cieplejszych miesiącach roku mieszkańcy i turyści  mogli korzystać z tarasu. To takie miejsce w domu kultury, które nigdy nie było do końca wykorzystane, a przecież również może posłużyć do promocji naszego pięknego Ćmielowa. Tym bardziej, że Rynek przejdzie rewitalizację – wyjaśnia dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie. 

Wioletta Rogala-Mazur zaznacza, że na czas remontu zamknięte zostały dwa oddziały biblioteki w Ćmielowie. 

– Wyszliśmy im naprzeciw naszym mieszkańcom i każdy kto oddaje książkę może wypożyczyć nową z tych, które oddali pozostali czytelnicy. Można także korzystać z filii bibliotecznej w Borii  – tłumaczy dyrektor.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami projektowymi: pojawi się izolacja przeciwwilgociowa i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymienione zostaną obróbki blacharskie, orynnowanie i parapety. Wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna, remont przejdą kominy, taras, a także schody zewnętrzne. Na dachu zamontowana zostanie fotowoltaika, a kocioł grzewczy zostanie wymieniony na nowoczesny. 

fot. Rafał Lipczyński/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this