Znajdź nas na

FAKTY

Rozstrzygnięto konkursy ofert z zakresu polityki społecznej oraz ekonomii społecznej!

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwały w sprawie podziału środków w wysokości 880 000,00 złotych przeznaczonych na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego w 2021 r. z zakresu polityki społecznej oraz ekonomii społecznej.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszone otwarte konkursy ofert cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony świętokrzyskich organizacji pozarządowych. Łącznie wpłynęło 166 ofert. Dofinansowanie
w wysokości 880 000 tys. złotych uzyskało 73 organizacji pozarządowych.

Jak zaznacza wicemarszałek Renta Janik: – Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o wyborze najlepszych pod względem formalnym i merytorycznym ofert i udzieleniu dotacji. Łącznie rozdysponowano środki w wysokość 880 000,00 zł. I jak dodaje – Niezwykle cieszę się, że w tegorocznej edycji Otwartego Konkursu Ofert zaangażowało się tak wiele organizacji pozarządowych. Złożone oferty były bogate w szereg intersujących działań na rzecz społeczności regionalnej zwłaszcza dla osób z niepełnoprawnościami i seniorów. Środki pochodzące z budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego pozwolą na m. in. nagranie spotu w ramach kampanii społecznej czy organizację na przykład spotkań integracyjnych, wydarzeń sportowych i zajęć terapeutycznych.

Wykaz podmiotów, które uzyskały dofinansowanie we wskazanych wyżej zakresach, znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this