Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Rusza „Bitwa Regionów”! Zgłoszenia drużyn do 31 marca!

Mamy dobre wiadomości dla Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu. Już po raz piąty gospodynie mogą zgłosić trzyosobowe zespoły do konkursu kulinarnego pn. „Bitwa Regionów”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Finał smacznej rywalizacji nastąpi we wrześniu w trakcie Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu!

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Celem smakowitej rywalizacji jest promowanie lokalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 31 marca.

Konkurs przebiega w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Oddziale Terenowym w Kielcach.

Kolejnym będzie przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas Świętokrzyskiego Święta Zalewajki w Hucie Szklanej, które zaplanowano 14 lipca.

Finałowe starcie najlepszych ekip z całej Polski nastąpi we wrześniu tego roku w trakcie Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Na zgłoszenia drużyn organizator czeka do 31 marca. Trzyosobowe reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, w przesłanym formularzu elektronicznym (do pobrania ze strony www.bitwaregionow.pl) powinny wpisać swoje dotychczasowe osiągnięcia w konkursach kulinarnych, podać nazwę potrawy konkursowej, opis i przepis oraz ewentualnie zdjęcie dania.

Zespoły z każdego z województw biorących udział w „Bitwie Regionów”, które otrzymają najwyższą liczbę punktów przyznanych przez Komisje Konkursowe, zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu.

W półfinale może wziąć udział od 6 do 10 zespołów z danego województwa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this