Znajdź nas na

PO GODZINACH

Funkcjonariusz z ostrowieckiej komendy pobiegł w półmaratonie! Zajął czwarte miejsce!

1462 zawodników i prawie 22 km do przebycia – w minioną niedzielę w Pabianicach rozegrany został półmaraton. Bieg podzielony był na wiele kategorii, jedną z nich była klasyfikacja służb mundurowych. Wzięli w nim udział trzej policjanci z garnizonu świętokrzyskiego: Michał Kołomański z Kielc, Kamil Czarnecki z Suchedniowa oraz Norbert Łojek z ostrowieckiej komendy.

Świętokrzyscy mundurowi zaliczyli świetny występ, wśród policjantów z całego kraju. Norbert Łojek z ostrowieckiej komendy zajął 4 miejsce.

Limit czasu na przebiegnięcie półmaratonu zgodnie z regulaminem wynosił 3 godziny. Dla świętokrzyskich policjantów, którzy w niedzielnym biegu zaliczyli świetny występ dystans 22 kilometrów nie był wyzwaniem nie do pokonania.

Najlepszemu z nich Michałowi Kołomańskiemu z kieleckiego oddziały prewencji zajęło to niespełna godzinę i dziewiętnaście minut. Kamil Czarnecki pełniący służbę na posterunku w Suchedniowie zajął miejsce trzecie, natomiast Norbert Łojek z ostrowieckiej komendy – 4 miejsce. Warto dodać, że Michałowi Kołomańskiemu niewiele zabrakło by zająć w tej kategorii najwyższe miejsce na podium.

W klasyfikacji drużynowej, gdzie rywalizowało aż 68 zespołów świętokrzyska załoga zajęła 3 miejsce.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski