Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Są kolejni chętni do służby w WOT! 102 batalion rozpoczyna formowanie!

W ubiegłym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty. Proces rozpoczął się w ramach już istniejących brygad obrony terytorialnej. Od ubiegłej soboty (7 września) ochotnicy powołani do służby w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej swoje szkolenie mogli rozpocząć w nowo formowanym 102 batalionie lekkiej piechoty w Sandomierzu.

12.07.2018 - Wedrzyn 6 MBOT OSP Wedrzyn Szkolenie 16 Fot. Irek Dorożanski

Przypomnijmy, że 102 Sandomierski batalion lekkiej piechoty ma swoją siedzibę na terenie istniejącego 3 sandomierskiego batalionu radiotechnicznego przy ul. Mickiewicza 38. Sandomierski batalion swoim stałym rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty sandomierski, staszowski, kazimierski, opatowski oraz buski, ale o przyjęcie do służby mogą starać się osoby zainteresowane z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Obecnie w 10 ŚBOT służy ponad 900 żołnierzy w tym około 800 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Sandomierski batalion oferuje miejsca dla kilkuset kolejnych ochotników którzy chcą zostać świętokrzyskimi „terytorialsami”.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają terytorialsami.

fot. WOT Sandomierz

Przypomnijmy, że o przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

Każdy kto chce dołączyć do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powinien zgłosić się do swoich odpowiednich dla miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień.

26.08.2018 – Nowa Deba Wojska Obrony Terytorialnej 2 LBOT
Szkolenie poligonowe
Fot. Irek Dorożanski

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej przypomina, że Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this