Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Są kolejni chętni do służby w WOT! 102 batalion rozpoczyna formowanie!

W ubiegłym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie kolejnych batalionów lekkiej piechoty. Proces rozpoczął się w ramach już istniejących brygad obrony terytorialnej. Od ubiegłej soboty (7 września) ochotnicy powołani do służby w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej swoje szkolenie mogli rozpocząć w nowo formowanym 102 batalionie lekkiej piechoty w Sandomierzu.

12.07.2018 - Wedrzyn 6 MBOT OSP Wedrzyn Szkolenie 16 Fot. Irek Dorożanski

Przypomnijmy, że 102 Sandomierski batalion lekkiej piechoty ma swoją siedzibę na terenie istniejącego 3 sandomierskiego batalionu radiotechnicznego przy ul. Mickiewicza 38. Sandomierski batalion swoim stałym rejonem odpowiedzialności obejmuje powiaty sandomierski, staszowski, kazimierski, opatowski oraz buski, ale o przyjęcie do służby mogą starać się osoby zainteresowane z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Obecnie w 10 ŚBOT służy ponad 900 żołnierzy w tym około 800 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Sandomierski batalion oferuje miejsca dla kilkuset kolejnych ochotników którzy chcą zostać świętokrzyskimi „terytorialsami”.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają terytorialsami.

fot. WOT Sandomierz

Przypomnijmy, że o przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

Każdy kto chce dołączyć do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powinien zgłosić się do swoich odpowiednich dla miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień.

26.08.2018 – Nowa Deba Wojska Obrony Terytorialnej 2 LBOT
Szkolenie poligonowe
Fot. Irek Dorożanski

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej przypomina, że Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this