Znajdź nas na

FAKTY

Są pieniądze na wóz ratowniczo-gaśniczy dla kolejnej jednostki OSP z gminy Kunów!

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kunów wzbogaci się o samochód pożarniczy. Mowa o OSP w Nietulisku Dużym. Kilka miesięcy temu druhowie zyskali wyremontową i rozbudowaną remizę, przyszedł czas, aby stanął w niej nowy samochód. – Na bezpieczeństwie naszych druhów i mieszkańców nigdy nie oszczędzamy. A nowy samochód na pewno usprawni działania ratowniczo-gaśnicze i zachęci młode osoby do wstępowania w szeregi OSP – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W połowie listopada 2023 roku informowaliśmy o uroczystym oddaniu do użytku remizy OSP w Nietulisku Dużym po remoncie. Przebudowa była  kompleksowa. Obejmowała remont wnętrza budynku, wymianę dachu, na którym pojawiła się fotowoltaika. Budynek rozbudowany został o boks garażowy, sanitariaty i pomieszczenia socjalne.  Łazienki dostosowane zostały do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz stanęły nowe meble, które posłużą nie tylko druhom, ale również lokalnej społeczności i działającym w Nietulisku Dużym stowarzyszeniom. Wymieniona została również elektryka. Przed budynkiem pojawił się podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, a wokół budynku położona została kostka.  

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości.  Gmina Kunów otrzymała bowiem ponad 1 500 000 zł dofinansowania do nowego ciężkiego wozu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym. 

To kolejna inwestycja w zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Nietuliska Dużego, gminy Kunów, ale i powiatu ostrowieckiego. Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie zapewnia, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Doposażanie takich jednostek to dla nas priorytet, tym bardziej, że w naszej gminie nie brakuje młodych osób, które garną się do pomocy innym. A tego typu służba do najłatwiejszych nie należy. Strażacy-ochotnicy ryzykują często własnym zdrowiem i życiem, aby nieść pomoc innym. Myślę, że taki nowy wóz zachęci kolejne osoby do jej pełnienia – tłumaczy burmistrz.

Przypomnijmy, że w 2023 roku nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do druhów z OSP w Janiku, a rok wcześniej, we wrześniu 2022 roku do jednostki OSP w Kunowie. 

Na terenie gminy Kunów działa 8 jednostek ochotniczych straży pożarnych, w tym trzy wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this