Znajdź nas na

FAKTY

Sąd uniewinnił Jarosława Górczyńskiego. Będzie apelacja?

Jarosław Górczyński prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego uniewinniony z dwóch zarzutów, jakie w lipcu bieżącego roku postawiła mu Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej. Wyrok jest nieprawomocny.

Odczytanie wyroku w sprawie przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu. Fot. Marzena Gołębiowka/naOSTRO.info

– Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dnia 29 grudnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim w drugim wydziale karnym w składzie tu obecnym po rozpoznaniu sprawy Jarosława Górczyńskiego, oskarżonego o przestępstwa z art. 231 par. 2 kk  i inne orzeka. Punkt 1 Oskarżonego Jarosława Górczyńskiego uniewinnia od popełniania czynu zarzucanego w punkcie 1 aktu oskarżanie tj. przestępstwa z art. 231 par. 2 i art. 233 par. 6 kk w związku z art 233. par. 1 kk i w związku z art. 11 par. 2 kk i w związku z artykułem 12. par. 1 kk. 

Punkt 2. Oskarżonego Jarosława Górczyńskiego uniewinnia od popełniania czynu zarzuconego w punkcie drugim zawartym w akcie oskarżenia tj. przestępstwa z art. 233 par. 6 kk i w związku z art 233. par. 1 kk 

Punkt 3. Kosztami procesu obciąża Skarb Państwa 

Na podstawie art 364. par. 2 kodeksu postępowania karnego przytoczenie powodów wyroku nastąpi z wyłączeniem jawności w całości – odczytał Sędzia Piotr Baraniak 

Oświadczenie w sprawie wydał także prezydenta Jarosław Górczyński 

– Ostatnie cztery lata były dla mnie, mojej rodziny oraz moich współpracowników niezwykle trudne. Muszę podkreślić, że w moim odczuciu, trwające przez ten czas postępowanie prowadzone przez prokuraturę miało charakter polityczny i było nastawione, podobnie jak w wielu innych przypadkach w kraju, gdzie władzę samorządową sprawują osoby spoza pisowskiego układu, na dyskredytację działań i sylwetki mojej osoby jako prezydenta miasta. Po raz kolejny miał miejsce scenariusz śledztwa prowadzonego w myśl zasady „dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”. W ciągu czterech lat przesłuchano setki osób, członków mojej rodziny, radnych oraz mieszkańców – ludzi niezwiązanych z polityką, po to tylko, aby postawić mi zarzuty i móc publicznie szkalować mnie jako prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Takie założenie potwierdzają słowa jednego z radnych, przytaczającego, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem postępowania, wypowiedzi ostrowieckich polityków PiS, którzy na jednym ze swoich spotkań  wygłosili stwierdzenie, że „aby wygrać wybory, trzeba wsadzić Górczyńskiego”. Dzisiejsze orzeczenie sądu dedykuję przede wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy nie zwątpili w moją niewinność. Dedykuję je również tym, którzy mieli chwile słabości, a moim oponentom politycznym i wszystkim, którzy źle życzą temu miastu, mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, że ich plan się nie powiódł 0 czytamy w oficjalnym oświadczeniu prezydenta.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this