Znajdź nas na

FAKTY

Samorząd Województwa w 2023 roku uruchomi 8 linii komunikacyjnych! Skorzystają pasażerowie z Ostrowca Św.!

Ponad 7 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych otrzymało Województwo Świętokrzyskie na uruchomienie 8 linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej w ramach przewozów pasażerskich. Umowę w tej sprawie z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem podpisał dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Przy podpisaniu umów obecni byli: senator RP Krzysztof Słoń (pierwszy z lewej). Tuż obok stoją Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Na uruchomienie linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej przeznaczonych zostanie prawie 8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to nieco ponad 7 mln zł. Natomiast Samorząd Województwa zabezpieczył w budżecie na ten cel kwotę 888 tys. zł. – wylicza Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

Dodaje, że nowe połączenia pozwolą na skomunikowanie trudno dostępnych miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego, a tym samym przyczynią się do zwiększenia dostępności komunikacji autobusowej dla pasażerów na obszarach, na których komunikacja ta obecnie nie istnieje lub nie funkcjonuje w wymiarze zaspokajającym podstawowe potrzeby mieszkańców naszego regionu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Od 1 stycznia 2023 roku Województwo Świętokrzyskie uruchomi 8 linii komunikacyjnych na trasach:
Kielce – Ostrowiec Świętokrzyski
Kielce – Kazimierza Wielka,
Kielce – Sandomierz,
Staszów – Ostrowiec Świętokrzyski,
Busko-Zdrój – Włoszczowa,
Końskie – Włoszczowa,
Kielce – Włoszczowa,
Busko- Zdrój – Sandomierz.

Linie komunikacyjne, na których świadczone będą usługi przewozowe określone zostały w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Świętokrzyskiego”. Połączenia realizowane będą przez operatorów publicznego transportu zbiorowego, specjalnie oznaczonymi pojazdami z herbem województwa, będą one także przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i klimatyzowane.
Wojewoda Świętokrzyskich w ramach funduszu autobusowego zawarł dziś w sumie 57 umów z powiatami i gminami z województwa świętokrzyskiego na łączną kwotę ponad 44 mln zł .

Od lewej: Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i wojewoda Zbigniew Koniusz
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wśród liderów znaleźli się: Powiat Opatowski w porozumieniu z Powiatem Ostrowieckim i Powiatem Kieleckim z kwotą dofinansowania prawie 3 mln zł; Powiat Ostrowiecki w porozumieniu z Powiatem Opatowskim na kwotę ponad 5 mln zł oraz gmina Pińczów z kwotą dofinansowania prawie 3 mln zł.

Przy podpisaniu umów obecni byli: senator RP Krzysztof Słoń oraz Zbigniew Michnicki, z-ca dyrektora Departamentu Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Od lewej: Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i wojewoda Zbigniew Koniusz
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this