Znajdź nas na

FAKTY

93-letnia ostrowczanka uwierzyła oszustowi, 35 000 zł wyrzuciła przez okno!

93-letnia ostrowczanka, zmanipulowana przez oszustów straciła 35 000 zł. Pieniądze wyrzuciła… przez okno. Seniorka była przekonana, że jest w niebezpieczeństwie, a mężczyzna podający się za policjanta chce jej pomóc.

Zdjęcie ilustracyjne źródło: Pixabay

Oszuści nie odpuszczają. Tym razem ich ofiarą padła 93-letnia seniorka z Ostrowca Świętokrzyskiego. W minioną środę(30 listopada) około godziny 18.00 do kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i zaoferował jej swoją pomoc. Następnie zaczął wypytywać 93-latkę o zgromadzone oszczędności, które polecił jej ostatecznie spakować w reklamówkę i wyrzucić przez okno. Kobieta była przekonana, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze. Po kilku minutach pod jej dom podszedł mężczyzna, który zabrał leżącą na ziemi torbę z zawartością 35 000 złotych. Oszust ponownie zadzwonił do seniorki z prośbą, aby zamknęła okno i nikogo o tym fakcie nie powiadamiała, po czym zapewnił ją, że pieniądze wrócą do niej za kilka dni. Kiedy pokrzywdzona opowiedziała całą historię swojej znajomej ta uświadomiła ją, że padła ofiarą oszustów.

Pamiętaj! Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję. Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy. Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc, rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację. Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych

Mundurowi apelują również do bliskich osób starszych – zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

Nie dajmy się oszukać! Nietypowe sytuacje oraz wszelkie podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this