Znajdź nas na

FAKTY

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego potępia inwazję wojskową Rosji na Ukrainę!

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego z całą mocą potępia inwazję wojskową Rosji na wolną i suwerenną Ukrainę. – Rosja zaatakowała kraj, który niczym jej nie zagraża i to Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za śmierć ludzi i zniszczenia, które będą skutkami tej wojny – czytamy w Stanowisko Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podczas trwającej XLIV sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radni przez aklamację przyjęli Stanowisko Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę.

– Moment ten przejdzie do historii jako bezprecedensowy, haniebny akt agresji, a świat nigdy nie zapomni Rosji zburzenia pokoju kształtowanego w Europie od wielu lat. W obliczu zagrożenia i cierpienia, jakie niosą za sobą skutki wojny, Sejmik Województwa Świętokrzyskiego wyraża pełną solidarność z naszymi Przyjaciółmi z Obwodu Winnickiego i całej Ukrainy. Województwo Świętokrzyskie jest gotowe do udzielenia wsparcia i pomocy w tych trudnych chwilach dla Narodu Ukraińskiego – czytamy w oświadczeniu. 

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego deklaruje solidarność z narodem ukraińskim.

–  Zbulwersowani jesteśmy tą sytuacją, która dzisiejszej nocy poprzez eskalację działań zbrojnych Rosji w stosunku do Ukrainy się wydarzyła. Będziemy solidaryzować się na pewno z narodem ukraińskim, szczególnie bliskie nam są kontakty i przyjaciele z Obwodu Winnickiego, do których wcześniej już adresowaliśmy różnego rodzaju pomoc – mówi marszałek, zapewniając o dalszej pomocy.

O sytuacji na Ukrainie mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this