Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Senator przeprasza za wpis na Facebooku!

Nie milkną echa wczorajszego wpisu, jaki pojawił się na profilu senatora Jarosława Rusieckiego. Urażeni poczuli się strażacy ochotnicy, a także członkowie partii Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pomimo, że senator wpis usunął,a strażaków przeprosił – ten drogą pantoflową zdążył obiec Polskę.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Senator Jarosław Rusiecki usunął kontrowersyjny wpis i przeprosił strażaków-ochotników:

– Nie było moim zamiarem obrażanie strażaków z OSP, ale jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam – napisał wczoraj na swoim profilu na FB.

Zaczęło się od fotomontażu zdjęcia przedstawiającego strażaków z ochotniczej straży pożarnej z flagą w kolorach tęczy i dużym napisem LGBT za ich plecami. Senator podpisał zdjęcie „Nowe PSL”. Najprawdopodobniej była to reakcja Senatora na informację o dołączeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej.

Post od razu wywołał reakcję użytkowników FB. Pierwsi odezwali się członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Arkadiusz Bąk, szef powiatowych struktur PSL-u skrytykował zachowanie Senatora.

– Wszystkim strażakom ochotnikom OSP – warto widzieć jakie pojęcie ma o Was pan Rusiecki z PIS u (o zgrozo – senator) od lat żyjący z sowitych pensji płaconych z publicznych środków.
Niedługo przyjdzie do Was żebrać o głosy, razem z kolegami z partii. Będą wówczas mówić jak bardzo Was cenią. Przypomnijcie mu. – bulwersował się Arkadiusz Bąk.

Swoją dezaprobatę wyraził na Twetterze Aron Pietruszka, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego: Pełniąc taką funkcję senatora, jak Jarosław Rusiecki, zwyczajnie nie przystoi ale cóż za kilka miesięcy będzie szukał poparcia wśród tych zacnych osób.

Tomasz Magierowski startujący w wyborach samorządowych z list Prawa i Sprawiedliwości zauważył natomiast, że wpis senatora będzie wodą na młyn dla ostrowieckiej opozycji:

– W walce politycznej dostaje się strażakom z OSP. Prawicy w Ostrowcu Św. nadal mało problemów? Ile tych prezentów dostanie jeszcze konkurencja? – pytał Tomasz Magierowski.

Oryginalne zdjęcie remizy pochodzi z portalu: Współczesna.pl, przedstawia strażaków z Podlasia , którzy w czynie społecznym zbierają fundusze by odbudować dom sołtysowi. Zdjęcie pochodzi z 2003 roku.

Wpisem Senatora oburzeni są przede wszystkim strażacy-ochotnicy. Portale strażaków ochotników takie jak: osp.pl, remiza.com.pl napisały m.in.: „Oburzający wpis internetowy Jarosława Rusieckiego, senatora RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W walce politycznej postanowił wykorzystać przerobione zdjęcie strażaków OSP Szerenosy, stojących ze sztandarem przed jednostką.”

Waldemar Pawlak, szef Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce zapowiedział złożenie oficjalnej skargi do Marszałka Senatu.

Mimo podjętych prób nie udało się nam skontaktować z Senatorem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this