Znajdź nas na

FAKTY

Senior z Ostrowca Św. zgubił się w lesie! Mężczyznę odnaleźli kunowscy mundurowi!

Wczoraj (poniedziałek, 25 września) dzięki szybkim działaniom i dużemu zaangażowaniu mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odnaleziony został 81-letni mężczyzna. Ostrowczanin zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów. Mundurowi udzielili seniorowi pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę rodzinie.

Źródło: Freepik

Wczoraj (poniedziałek, 25 września) około godziny 21.30 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 81-letniego mężczyzny. Z przekazanych od członków rodziny informacji wynikało, że senior o godzinie 6.30 wyszedł z domu z zamiarem udania się na grzybobranie w kierunku miejscowości Kurzacze. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Zaniepokojona rodzina, obawiając się o zdrowie 81-latka, który pomimo zapadającego zmroku nie wrócił do domu, postanowiła o jego zaginięciu poinformować ostrowieckich policjantów. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania 81-letniego grzybiarza. Między innymi mundurowi udali się na teren kompleksu leśnego wskazanego przez najbliższych zaginionego, gdzie w poszukiwaniu „przeczesywali” las.

Niespełna pół godziny od zgłoszenia seniora na ulicy Siennieńsiej w Ostrowcu Św. odnaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie. Mężczyzna szedł w kierunku Starej Dębowej Woli. Okazało się, że stracił orientację i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej do domu. Stróże prawa udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowia. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

Policjanci apelują: 

Okres jesienny to czas kiedy w poszukiwaniu dorodnych grzybów zapuszczamy się w odległe i nie do końca znane nam rejony. Dlatego też musimy być do tego przygotowani. Zabierzmy ze sobą ciepłe ubranie, jedzenie oraz termos z ciepłą herbatą. Koniecznym elementem, który zabieramy powinien być także telefon! Dzięki temu jeśli się zgubimy, będziemy mogli wezwać pomoc. Przekażmy te informacje seniorom z naszej rodziny i dopilnujmy ich, aby się do tego stosowali. Podeszły wiek, pogoda czy zmęczenie mogą sprawić, że nie będziemy w stanie odnaleźć drogi do domu, nawet z pozoru znanego nam miejsca. Nie zwlekajmy też w tego typu sytuacjach z powiadamianiem służb ratunkowych. Alarmujmy od razu, każda minuta może być bardzo cenna podczas akcji poszukiwawczych. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this