Znajdź nas na

FAKTY

Seniorka z Ostrowca Św. straciła 7000 zł!

Do drzwi 82-letniej seniorki z Ostrowca Świętokrzyskiego zapukała kobieta, podająca się za pracownika służby zdrowia. Niestety kobieta okazała się oszustką, a z mieszkania seniorki zniknęło 7000 zł. Ostrowieccy mundurowi po raz kolejny ostrzegają przed oszustami i apelują o zachowanie ostrożności.

Zdjęcie ilustracyjne źródło: Pixabay

Do wizyty oszustki doszło około godziny 9.30. Kobieta, która przedstawiła się jako pracownik służby zdrowia wzbudziła zaufanie u seniorki. Ta po chwili zaprosiła ją do środka mieszkania, nie zamykając drzwi wejściowych na klucz. Kobieta poinformowała 82-latkę, że musi ją zbadać, po czym poprosiła, aby usiadła na krześle odwrócona plecami do drzwi wejściowych i podciągnęła koszulkę do góry. Po kilku minutach oszustka stwierdziła, że zapomniała jakieś rzeczy i szybko opuściła mieszkanie 82-latki obiecując, że za chwilę wróci. Nie wróciła. Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego oczekując na powrót fałszywej pracownicy służby zdrowia, jak codziennie o tej samej porze odebrała telefon od swojej córki, której opowiedziała o nietypowej wizycie. Po opowiedzeniu jej historii dzwoniąca uświadomiła swoją matkę, że prawdopodobnie była to oszustka. Seniorka natychmiast udała się do pokoju obok. Stwierdziła, że zniknęło 7000 złotych..

Uwaga!

Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz „dobre serce” starszych osób. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Jeśli mamy wątpliwości co do tego z kim rozmawiamy upewnijmy się w stosownym urzędzie czy np. na naszym osiedlu była jakaś awaria, czy pracownicy instytucji zostali skierowani do kontroli.

Mundurowi apelują również do osób młodych, aby informowali rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy bądź dokonanie przelewu na konto podane przez obcą osobę, czy też osoby przychodzące jako przedstawiciele instytucji, których wygląd i ubiór na to nie wskazują. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie i w naszej ocenie mogą paść ofiarą oszustów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this