Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Suska:  Nigdy w historii gminy Ćmielów w jednym czasie, nie działo się tak wiele pod względem inwestycji!

– Lata 2022-2023 to historyczny moment dla gminy Ćmielów. Mówimy o pozyskanych 17 mln złotych nakierowanych na inwestycje twarde, na pakiet budowy 10 dróg, remont ćmielowskiego stadionu, czy rewitalizację centralnego miejsca, jakim jest Rynek. To marzenie wielu mieszkańców wreszcie się ziści – mówiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, podczas zorganizowanej wczoraj (poniedziałek, 5 czerwca) przez Agatę Wojtyszek, Poseł na Sejm RP, konferencji prasowej pod hasłem „Trasa dotrzymanego słowa”.

Od lewej: Poseł Agata Wojtyszek i Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Joanna Suska  zaznaczyła, że jeszcze nigdy w historii gminy Ćmielów w jednym czasie, nie działo się tak wiele pod względem inwestycji.

–   Wiele z tych inwestycji możliwych było dzięki środkom z „Polskiego Ładu”. Samorządy miały możliwość aplikowania o dofinansowanie na ich realizację. Tak stało się w przypadku remontu, przebudowy i modernizacji 10 dróg na terenie całej gminy Ćmielów. Pozyskaliśmy na ten cel ponad 5 mln złotych. Nigdy w historii Ćmielowa tak wysoki budżet, w swych przychodach wynoszący ponad 53 mln zł, nie kształtował tylu inwestycji – tłumaczyła Joanna Suska.

Przypomniała, że 1 czerwca (czwartek) podpisana została umowa na rewitalizację obiektów sportowych. Prace modernizacyjne także i w tym przypadku możliwe są dzięki rządowej dotacji, nakierowanej na odtworzenie funkcji społeczno-gospodarczych.

– Takie miejscowości jak Ćmielów mają szansę rozwoju i uatrakcyjnienia oferty nie tylko dla osób starszych, czy w średnim wieku, ale również dla młodych. To budowa pumptrucka, to także zmiana wizerunku naszego pięknego Stadionu Leśnego w Ćmielowie, na którym odbywa się wiele imprez  kulturalnych, który zyska na swym wyglądzie, gdzie młodzież będzie mogła spędzać swój czas wolny. Wszystko po to, aby takich atrakcji nie musiała szukać w innych miastach, a docelowo, aby chciała pozostać w miejscu, z którego pochodzi, gdzie ma swoje korzenie i rodziny. „Polski Ład”,  to ogromna szansa rozwoju dla takich małych miejscowości jak gmina Ćmielów – zaznaczyła burmistrz.

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Joanna Suska podkreśliła, że dzięki pozyskanym środkom możliwe są rozbudowa, budowa i remont świetlic wiejskich.

– Mieszkańcy naszej gminy chcą się spotykać, chcą wspólnie spędzać wolny czas. Mamy w planach stworzenie specjalnej oferty zajęć dla młodszych mieszkańców, aby pozostawili swoje tablety i telefony i postawili na wspólną integrację nie w wirtualnym świecie, a w realnym życiu. Temu służyć będą także zmodernizowane przez nas obiekty sportowe, jak chociażby boisko przy szkole podstawowej w Ćmielowie – mówiła Joanna Suska.

Przypomniała również, że gmina zmienia się dzięki realizacji tzw. miękkich programów, jak chociażby likwidacja „białych plam”. 

– Takich linii przewozowych, dofinansowanych przez rząd, na terenie naszej gminy jest 6. One świetnie się wpisują w potrzeby mieszkańców, przy niewielkim współudziale finansowym gminy Ćmielów. To jest jedno z tych działań nakierowanych na mieszkańców. Mieszkańcy codziennie przychodzą do mnie i mówią jak zmienia się nasz Ćmielów. To jest dla mnie dumą, że mogę wypełniać swoją misję. Nie udałoby się, gdyby nie współpraca z panią poseł Agatą Wojtyszek, która poświęciła wiele swojego czasu, aby wysłuchać jakie mamy problemy, jakie mamy plany. Nie znałyśmy się wcześniej, byłam nowym burmistrzem, ale pani poseł mnie wysłuchała i przyjęła. Te pozyskane środki, to dla nas olbrzymia szansa – podsumował Joanna Suska.

Mirosław Rogoziński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Również Mirosław Rogoziński, pochodzący z Ćmielowa, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego podkreśla, że 17 mln złotych pozyskanych na inwestycje, to bardzo dużo, jak na tak małą gminę jak Ćmielów. 

– Nigdy w życiu bez dofinansowania 95 procent, 98 procent, gmina by sobie nie pozwoliła na takie inwestycje. Wielki pokłon dla pani poseł Agaty Wojtyszek, dla naszych parlamentarzystów za to, że to się dzieje. A tych inwestycji jest naprawde sporo, to świetlice, które powstają, wkrótce odbiór świetlicy w Brzóstowej, wcześniej oddana do użytku świetlica w Piaskach Brzóstowskich. Takim oczkiem w głowie dla mieszkańców Ćmielowa jest rewitalizacja Rynku. Fontanna w kształcie imbryka,  z którego będzie się lała woda i ławeczki w kształcie filiżanek. Raz jeszcze wielki ukłon w stronę pani poseł  Agaty Wojtyszek, która zawsze Ćmielów odwiedza – podsumował Mirosław Rogoziński.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this