Znajdź nas na

FAKTY

Seniorzy z Klubu Seniora w Ćmielowie dbają o zapomniane groby!

Jak co roku przed Świętem Wszystkich Świętych i Zaduszkami uczestnicy Klubu Seniora w Ćmielowie wykonali prace porządkowe wokół opuszczonego pomnika, nad którym sprawują pieczę, a który znajduje się na ćmielowskim cmentarzu. Zapłonęły znicze, a przy grobach stanęły też przygotowane przez seniorów – stroiki.

fot. Klub Seniora w Ćmielowie

– Chyba każdy z nas ma kogoś, kogo stracił, osobę która pochowana jest na cmentarzu w Ćmielowie, czy na terenie innych nekropolii w Polsce. Sam pomysł pielęgnowania opuszczonych grobów wyszedł od naszych seniorów. Oczywiście jak zawsze służymy im pomocą. Wybraliśmy taki nagrobek, który nie był odwiedzany przez nikogo. Najbardziej zniszczony, żeby go posprzątać, a teren uporządkować –   mówi Ewelina Bukała Kierownik Klubu Seniora w Ćmielowie. 

Nasi seniorzy to ludzie pełni empatii, zrozumienia, a także chętni do działania. Odwiedzając groby najbliższych widzą, że są takie mogiły, o których dziś już nikt nie pamięta. 

fot. Klub Seniora w Ćmielowie

– Być może dlatego, że i bliscy tych osób już nie żyją, albo mieszkają daleko i nie mogą przyjechać z symbolicznym zniczem. Na naszym ćmielowskim cmentarzu mnóstwo jest grobów młodych ludzi, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Grobami żołnierzy zajmuje się szkoła. Staramy się jak możemy. Co roku przybywa nam grobów, którymi się zajmujemy, a chęci niesienia pomocy naszym seniorom nie ubywa – wyjaśnia  Ewelina Bukała.

Dodaje, że postawa osób starszych może być przykładem dla innych. 

– Nasi seniorzy nie boją się ciężkiej pracy. Biorą grabie, haczki i ruszają do pracy. Co roku, od kiedy istnieje Klub idziemy na cmentarz i zaczynamy naszą pracę. Każdy zasługuje na pamięć – podsumowuje Ewelina Bukała.

fot. Klub Seniora w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this