Znajdź nas na

FAKTY

Skonfiskowany alkohol pomoże w walce z koronawirusem!

Skonfiskowany przez Krajową Administrację Skarbową w Kielcach alkohol, zazwyczaj podlega utylizacji. Tym razem pomoże w walce z koronawirusem. 300 litrów 96% alkoholu przeznaczonego do celów dezynfekcyjnych, przekazał w czwartek (9 kwietnia) Sławomir Podkówka, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach Świętokrzyskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

To niecodzienna sytuacja. Skonfiskowany przez świętokrzyskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej alkohol posłuży do walki z COVID- 19. W zorganizowanym wczoraj (czwartek, 4 kwietnia) przekazaniu alkoholu udział wzięli: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego – Marek Bogusławski i Krzysztof Ołownia, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wysokoprocentowy „trunek” trafi do podmiotów działających na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Ponad 300 litrów 96% alkoholu, którego przepadek na rzecz skarbu państwa orzekł sąd, posłuży pracownikom do celów dezynfekcji osobistej, odkażania sprzętu, pomieszczeń i samochodów, wykorzystywanych w transporcie medycznym oraz do utylizacji odpadów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this