Znajdź nas na

FAKTY

6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie skarżyskim!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby pochodzą z powiatu skarżyskiego. Od początku epidemii wyzdrowiało 375 osób.

Zdjęcie ilustracyjne

W Polsce zakażonych koronawirusem jest już 6088 osób. Od początku epidemii zmarło 195 osób.

Po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Pochodzą one z: województwa śląskiego (34), kujawsko-pomorskiego (23), dolnośląskiego (20), małopolskiego (17), wielkopolskiego (10), pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), podkarpackiego (5), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (2), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Zmarło 14 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 79-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu, 81-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 60-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu, 74-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 84-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 81-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 69-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie, 76-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie, 85-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie, 66-letni mężczyzna, który zmarł w – Warszawie, 74-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 80-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 65-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach , 69-letni mężczyzna, który zmarł w Łańcucie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W szpitalu w Starachowicach, jak poinformował wczoraj Piotr Babicki, Starosta Powiatu Starachowickiego, 10 kwietnia przebywało 51 pacjentów: 36 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 15 oczekujących na wynik (czyli w trakcie diagnozowania). Wśród zakażonych było 10 mieszkańców powiatu starachowickiego. W starachowickim izolatorium przebywało wczoraj: 9 osób (wszystkie z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem). Od początku trwania epidemii do 10 kwietnia w powiecie starachowickim otrzymano 449 wyników zleconych testów.
W szpitalu w Starachowicach stwierdzono trzy zgony (wszystkie osoby spoza powiatu starachowickiego).

Do 136 osób wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 w województwie świętokrzyskim.

– To 5 kobiet (1 młoda, 1 w sile wieku i 2 starsze, a także 1, której wieku nie określono w raporcie) i 1 starszy mężczyzna. Wszyscy z powiatu skarżyskiego – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Na terenie powiatu ostrowieckiego  (stan na 11 kwietnia) 473 osoby objęte są kwarantanną,
3 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, 3 osoby są hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Od początku epidemii w Polsce wyzdrowiało 375 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this