Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Skontrolują kierowców jednośladów! Weekendowa akcja policji trwa!

Akcja policji rozpoczęła się 5 kwietnia i potrwa do niedzieli. Policjanci ostrowieckiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na użytkowników jednośladów.
W czwartek policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm motocyklistom, którzy pędzili z nadmierną prędkością. Jeden z nich w obszarze zabudowanym miał na liczniku 110km/h, a drugi 137 km/h.

naOSTRO.info

Gdy tylko z ulic znika śnieg, a temperatura wzrasta, na ulice powracają rowery, motorowery i motocykle. Dlatego też podczas weekendu stróże prawa będą zwracać szczególną uwagę na kierujących jednośladami.

Najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem motocyklistów są m.in. nadmierna prędkość, przecenianie swoich umiejętności, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. 

Podczas prowadzonych działań policjanci drogówki będą kontrolować  stan techniczny pojazdów oraz sprawdzać uprawnienia do kierowania tymi pojazdami. Ponadto będą kontrolować czytelność tablic rejestracyjnych jednośladów.

Tylko w czwartek policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm motocyklistom – piratom drogowym. Jeden z nich w obszarze zabudowanym miał na liczniku 110km/h, a drugi 137km/h. Obydwajza popełnione wykroczenie stracili prawa jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi. 

W okresie od 1 stycznia 2019 roku do 5 kwietnia 2019 roku na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci odnotowali cztery kolizje z udziałem rowerzystów i jeden wypadek z udziałem motocyklisty. Zaś w ubiegłym roku w tym samym okresie miały miejsce dwie kolizje z udziałem rowerzysty i również jeden wypadek z udziałem motocyklisty.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierujących jednośladami o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this