Znajdź nas na

FAKTY

Służby Drogowe starostwa już wkrótce znajdą swoje miejsce przy ul. Siennieńskiej!

Półtora roku temu Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. otrzymało teren przy ulicy Siennieńskiej, w drodze darowizny, od Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Teren ten jest aktualnie przygotowywany pod bazę dla służb drogowych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. – Przeprowadzony zostanie remont wiat, magazynów i ogrodzenia. Mamy nadzieję, że prace te zostaną wykonane do końca sierpnia – mówił podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 27 kwietnia, Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad pół hektarowa nieruchomość gruntowa jest zabudowana budynkami  i halą magazynową oraz  posiada duży utwardzony plac. Teren wymaga jednak przystosowania, a budynki remontu. Podobnie jak instalacje sanitarne, malowanie okien i drzwi oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych w jednym z budynków.

– Są wyznaczone w budżecie środki finansowe, na przeprowadzenie tego remontu. Będzie to polegało na tym, aby te pomieszczenia gospodarcze mogły być w sposób odpowiedni dostosowane i odświeżone. Przewidziana na to kwota to ok. 300 000 zł – mówił wicestarosta. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przeprowadzony zostanie remont wiat, magazynów i ogrodzenia. Wicestarosta podkreśla, iż ma nadzieję, że prace zostaną wykonane do końca sierpnia bieżącego roku.

– W momencie gdy wszystkie prace zostaną wykonane,  cały zasób, który teraz jest w posiadaniu starostwa powiatowego w  zakresie dotyczącym utrzymania dróg powiatowych: sprzęt,  narzędzia oraz maszyny, które temu służą  zostaną przeniesione do tej bazy i to będzie  docelowe związane z funkcjonowaniem całego obszaru, dotyczącego utrzymania dróg – wyjaśnił wicestarosta.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prace te zostaną wykonane po to, aby właściwie zabezpieczyć specjalistyczny sprzęt  dla  Służby Drogowej. Są to m.in. zakupiony  2019 roku nowy ciągnik VALTRA, do którego w 2020 roku dokupiono dodatkowe wyposażenie w postaci piły do kosiarki.

Andrzej Jabłoński dodał także, że teren ten jest tematycznie przystosowany, ponieważ wcześniej mieścił się tu rejon dróg publicznych.

– Mamy tutaj magazyn, mamy wiaty pod którymi można ładować material sypki, pomieszczenia gospodarcze  i ewentualnie jeszcze dodatkowe miejsca garażowe, czy postojowe – podsumował  Andrzej Jabłoński. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this