Znajdź nas na

FAKTY

Solaris nie zgadza się z rozstrzygnięciem przetargu w Ostrowcu Św.!

– Według naszej najlepszej wiedzy i w naszej opinii zaoferowany przez konkurenta produkt, wbrew jego deklaracjom, nie spełniają wymogów przetargowych gminy Ostrowiec Świętokrzyski – wyjaśnia Mateusz Figaszewski z biura prasowego spółki Solaris Bus & Coach. Mowa o przetargu dotyczącym zakupu 9 autobusów elektrycznych, który rozstrzygnięty został w ubiegłym roku, a w którym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Busnex.

Źródło: Solarisbus

Nowe autobusy, które wyjechały na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego budzą w ostrowczanach skrajne emocje. Jedni cieszą się z nowego taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji, inni  podkreślają, że autobus może i są nowe, ale kursów jak brakowało, tak wciąż brakuje. „(…) I co nam z tych autobusów i szeroko reklamowanej karty, skoro przy pomocy komunikacji publicznej nie sposób przejechać z jednego końca miasta na drugi. Po godz. 16.00 praktycznie nigdzie się nie dojedzie, nie mówiąc już o weekendach. Wystarczy na dzień czy dwa zostać bez własnego samochodu, by przekonać się, że jesteśmy skazani na wykluczenie komunikacyjne. Zostają tylko taksówki, własne nogi i rower”, „ to prawda, całe swoje życie, mieszkając na Gutwinie nie dojechałam bezpośrednio, ani na cmentarz komunalny, ani do szpitala, ani na Nowy Zakład do pracy. Tak było i tak jest do dziś …. Po co inwestować teraz w tabor , który i tak wozi powietrze ? Który dostosowany nie jest do potrzeb pasażerów tylko do jakiegoś wydanego widzimisię. Ludzie od dawna nauczyli się radzić sobie bez mpk i teraz nagle nie rzucą się tłumem, bo tych tłumów już nie ma i nie będzie ….To tylko jest utopienie kasy w cudzej kieszeni tzn. swojaka kieszeni ” – to tylko niektóre z opinii mieszkańców Ostrowca Św.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  mówił o rozstrzygnięciu przetargu na dostawę 9 krótszych elektrycznych autobusów marki Yutong. Okazuje się jednak, że Spółka Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej od wyników przetargu. 

– Według naszej najlepszej wiedzy i w naszej opinii zaoferowany przez konkurenta produkt, wbrew jego deklaracjom, nie spełniają wymogów przetargowych gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Z tego względu zdecydowaliśmy się na odwołanie od decyzji przetargowej do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO nakazało unieważnić wybór oferenta oraz odtajnić te fragmenty oferty oraz złożonych przez konkurenta wyjaśnień, które budziły nasze zastrzeżenia – tłumaczy Mateusz Figaszewski z biura prasowego spółki Solaris Bus & Coach.

– Według naszej najlepszej wiedzy i w naszej opinii zaoferowany przez konkurenta produkt, wbrew jego deklaracjom, nie spełniają wymogów przetargowych gminy Ostrowiec Świętokrzyski – wyjaśnia Mateusz Figaszewski z biura prasowego spółki Solaris Bus & Coach. Mowa o przetargu dotyczącym zakupu 9 autobusów elektrycznych,  który rozstrzygnięty został w ubiegłym roku, a w  którym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Busnex.
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Dodaje, że Izba nie rozstrzygała o zarzutach dalej idących, tj. dotyczących parametrów technicznych oferowanych pojazdów. W tym zakresie odwołanie będzie możliwe po ewentualnym ponownym wyborze oferty. 

Czy,  jakie i przede wszystkim kiedy na ulice Ostrowca Św. wyjadą  kolejne autobusy elektryczne? 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this