Znajdź nas na

FAKTY

Sprawa radnego z Ostrowca Św. umorzona warunkowo!

Jak poinformował nas dziś (wtorek, 25 maja) Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, na posiedzeniu niejawnym zapadło orzeczenie o warunkowym umorzeniu postępowania karnego na okres jednego roku, w sprawie Mateusza Czeremchy, radnego miejskiego z Ostrowca Św. Orzeczenie uprawomocni się po 7 dniach.

Źródło: Adobe Stock

Mateusz Czeremcha oskarżony był o to, że w styczniu 2021  znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy na służbie. 

– W dniu dzisiejszym sąd skierował tę sprawę na posiedzenie niejawne, na którym zapadło orzeczenie o warunkowym umorzeniu postępowania karnego wobec tego oskarżonego na okres próby, wynoszącej jeden rok. Sąd dodatkowo orzekł o zadośćuczynieniu na rzecz dwóch pokrzywdzonych w kwocie po 1000 zł i obciążył oskarżonego kosztami procesu w kwocie 623 zł – mówi Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

– Postępowanie umarza się po upływie jednego roku bezwarunkowo, jeżeli oskarżony w tym czasie bezwzględnie przestrzega porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa lub innego czynu karalnego. To jest dobrodziejstwo ustawowe Kodeksu Karnego, które stosuje się w sytuacji, gdy stopień społecznej szkodliwości czynu i wina sprawcy nie budzą wątpliwości i nie są znaczne i jeśli pojedna się z ofiarami tego przestępstwa – dopowiada sędzia Tomasz Durlej. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this