Znajdź nas na

FAKTY

Sprzęt o wartości blisko 200 tys. złotych trafił do ostrowieckiego szpitala! Przekazał go Wojewoda Świętokrzyski!

11 aparatów do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej Airvo2-set firmy Fisher & Paykel o łącznej wartości ponad 186 tysięcy złotych przekazał wczoraj (środa, 15 grudnia) do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. Urządzenia zostały pozyskane z rezerw strategicznych

Zdjęcie ilustracyjne.. Wnętrze ostrowieckiego szpitala fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowiecki szpital wzbogacił się o nowy sprzęt do walki z Covid-19, a dokładnie 11 aparatów do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej Airvo2-set firmy Fisher & Paykel o łącznej wartości ponad 186 tysięcy złotych. Urządzenia do świętokrzyskich szpitali przekazał wczoraj (środa, 15 grudnia) wojewoda Zbigniew Koniusz.

– Czwarta fala zachorowań na Covid-19 zbiera swoje żniwo. Obok medycznych sposobów leczenia ważne jest także zaopatrzenie szpitali w sprzęt specjalistyczny, który umożliwi podanie tlenu pacjentom. Obok respiratorów potrzebne są także wysokiej jakości aparaty do przepływu tlenu” – powiedział podczas przekazania urządzeń placówkom medycznym Zbigniew Koniusz.

Łącznie 70 urządzeń trafi do 11 placówek medycznych z naszego regionu. Wczoraj niezbędną  dokumentację potwierdzającą przekazanie urządzeń podpisali dyrektorzy placówek medycznych z naszego województwa.

– Staramy się na bieżąco dostarczać to, co jest niezbędne placówkom medycznym do utrzymania wysokiego poziomu walki Covid-19. Niestety śmiertelność w tej czwartej fali jest wysoka. Nie ma sytuacji, aby pacjent nie został zaopiekowany i nie miał prowadzonego leczenia w  odpowiednim standardzie – mówi  Zbigniew Koniusz.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski i Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.
Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Wartość sprzętu wynosi 1.188.761,00 zł. Koszt jednego urządzenia to 16.982,30 zł.

Urządzenia zostały pozyskane z rezerw strategicznych na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza skierowany do Prezesa Rady Ministrów.

W województwie świętokrzyskim w szpitalach przebywa blisko 800 pacjentów. Jaka zaz

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this