Znajdź nas na

FAKTY

Sprzęt ze Szpitala Tymczasowego w Kielcach trafi także do lecznicy w Ostrowcu Św.!

29 lipca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski przekazał świętokrzyskim szpitalom sprzęt, który stanowił wyposażenie Świętokrzyskiego Szpitala Tymczasowego. Skorzystał także Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Według informacji przekazanej nam przez Marzenę Chodakowską, rzecznika prasowego Wojewody Świętokrzyskiego, do ostrowieckiego ZOZ-u trafił sprzęt o medyczny i niemedyczny, o wartości i 932 597,22 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W czerwcu Minister Zdrowia zezwolił na przystąpienie do procesu likwidacji Szpitala Tymczasowego w Kielcach. Wartość sprzętu tam wykorzystywanego to blisko 23,5 mln złotych, z czego 17,6 mln zł kosztują nowoczesne urządzenia medyczne. Koszt pozostałego wyposażenia: mebli, sanitariatów, elementów instalacji elektrycznej oraz tlenowej to łącznie ponad 5,8 mln zł (sama instalacja tlenowa to ponad 1,3 mln zł).

– To drugie życie szpitala tymczasowego, który spełnił swoje oczekiwania. Daliśmy szansę, by ten bardzo dobry, specjalistyczny sprzęt zapracował na siebie i trafił tam, gdzie będzie najlepiej wykorzystany i gdzie będzie najbardziej potrzebny, czyli do innych szpitali – mówił Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim.

Sprzęt z likwidowanego Świętokrzyskiego Szpitala Tymczasowego przekazywany jest do kilkunastu szpitali w województwie. Zostaje on im użyczony na czas nieoznaczony.

fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Także Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim pozyskał wyposażenie medyczne i niemedyczne o wartości 932 597,22 zł. 

– Są to między innymi: kardiomonitory, łóżka elektryczne, pompy infuzyjne respiratory, ssaki chirurgiczne, pulsoksymetry, szafki przyłóżkowe, szafki na leki, wózki do przewożenia chorych oraz sprzęt niemedyczny, taki jak brodziki, baterie akrylowe, oświetlenie, drzwi. W sumie to ponad 50 pozycji wyszczególnionego asortymentu – tłumaczy Marzena Chodakowska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

Dodaje, że do każdego szpitala w województwie zostało wysłane zapytanie o przedstawienie zapotrzebowania. Według tego klucza rozdzielany był sprzęt.

Z przydzielonych zasobów zrezygnował w całości szpital SPZOZ MSWiA w Kielcach. Szpitale w Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej oraz Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka nie zgłosiły zapotrzebowania.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this