Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

„Śródmieście” wybierało radę osiedla

Jak gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozwiąże problem przekształcenia dzierżawy wieczystej na własność? Czy wzrosną opłaty za segregację śmieci? Jaką kwotę w zakresie gospodarki i polityki finansowej w ramach środków z budżetu miasta wykorzystała rada osiedla „Śródmieście” w ubiegłym roku? Na te i wiele innych pytań, mieszkańcy tej części miasta, mogli uzyskać odpowiedź, podczas zorganizowanych wczoraj w świetlicy przy ulicy Tylnej – wyborów do rady osiedla.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas spotkania przyjęto sprawozdanie komisji rewizyjnej z działalności Rady Osiedla „Śródmieście” za rok 2018 roku. Mieszkańcy tej dzielnicy miasta do dyspozycji mieli 7,7 tys. zł z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Przyznane środki przeznaczono na: zakup materiałów i środków czystości niezbędnych do bieżącego utrzymania świetlicy osiedlowej, na program „Osiedle od nowa” – jako dofinansowanie dla Zakładu Usług Miejskich na wymianę stolarki okiennej (3 szt.) i wyremontowanie ściany wewnętrznej budynku świetlicy osiedlowej, a także spotkania integracyjne dla mieszkańców „Śródmieścia”. Komisja rewizyjna udzieliła absolutorium Zarządowi Rady Osiedla.

W spotkaniu uczestniczyli Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, radny powiatowy – Łukasz Dybiec, przedstawiciele spółek miejskich, a także służb mundurowych. Włodarz podziękował radzie osiedla – za dotychczasową współpracę.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pomimo wielu zmian i modernizacji, mieszkańcy „Śródmieścia” wciąż borykają się z różnymi problemami, od potrzeby organizacji wspólnych osiedlowych Dni Seniora, poprzez zakup dodatkowego oświetlenia ulicznego,czy wandalizm, a na pytaniach o zmianę infrastruktury – kończąc.

– Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby „Dzień Seniora” był organizowany dla wszystkich seniorów osiedla „Śródmieście”. Jeśli się Państwo zdecydujecie to jestem w stanie udostępnić jedną z sal szkolnych gimnastycznych – deklarował włodarz miasta.

Nie zabrakło pytań o ustawę o przekształceniu prawa wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na pierwszej zwyczajnej sesji rady miasta taki projekt się pojawi. Będziemy chcieli zaproponować dla państwa radnych, to co proponuje rząd, żeby dopasować się w wyższą instancję i z ostrożności zaproponujemy tyle, ile zaproponuje państwo – mówił Jarosław Górczyński.

Mieszkańcy pytali także, jak gmina rozwiąże problem segregowania śmieci, zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych. Zmieniające się przepisy utrudniają bowiem organizację odbioru i utylizacji odpadów.

Ostrowczanie ze „Śródmieścia” dopytywali jakie są szanse na zwiększenie środków finansowych na sprawy związane z tą częścią miasta, możliwość zamontowania dodatkowego oświetlenia, montażu stojaków rowerowych, montażu nowych elementów placu zabaw, progów zwalniających, czy nowych ławek.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z ust Jarosława Górczyńskiego padła propozycja współdzielenia kosztów nowych inwestycji np. zakupu nowych lamp oświetleniowych, ławek, czy elementów placów zabaw ze wspólnotami mieszkaniowymi. Na czym miałoby to polegać? Wspólnota kupuje dwie lampy, miasto ze swoich środków – kupuje kolejne dwie.

Wyniki wyborów do Rady Osiedla

Przewodniczącym został: Józef Sołtys, wiceprzewodniczącymi: Marianna Sałapa, Wioletta Walerowicz.

Sekretarz: Jolanta Paluch

Skarbnik: Teodozja Gotowiecka

Przewodniczący Kom. Rew.   Zbigniew  Niedzielski

Komisja Rewizyjna    – Władysław Bzymek

Komisja Rewizyjna     –  Renata Michałowska 

Członkowie:

Józef Mendel, Ireneusz Laskowski, Iwona Szewczyk, Waldemar Przybyszewski, Anna Konecka, Ryszard Lipka i Waldemar Rogowski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this