Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Stalker, złodziej, włamywacz! Pięciu poszukiwanych wpadło w ręce ostrowieckich mundurowych!

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali w ciągu ostatniej doby 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich są: 37-letnia ostrowczanka, która unikała płacenia alimentów; 38-letni ostrowczanin, który działał w zorganizowanej grupie przestępczej, czy 47-latek z gminy Ćmielów, który za stalking ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zgodnie z dyspozycją sądu trzech z nich trafiło już do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą kary.

Źródło: Adobe Stock

Jak poinformowała nas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mundurowi z ostrowieckiej jednostki zatrzymali wczoraj (29 czerwca) 5 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Jako pierwsza w ręce ostrowieckich stróżów prawa wpadła 37-latka z terenu miasta. Kobieta miała do odbycia karę 75 dni za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po wpłacie grzywny została zwolniona. Kolejno funkcjonariusze zatrzymali 41-latka, poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z dyspozycją sądu ma on do odbycia karę 1 roku i 99 dni pozbawienia wolności za popełnione kradzieże i włamania. Trzecim zatrzymanym poszukiwanym okazał się 38-latek. Jak ustalili policjanci ostrowczanin musi pożegnać się z wolnością na 1 rok za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości na podstawie nakazu doprowadzenia. Kolejny zatrzymany to 23-latek z terenu gminy Bodzechów. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Będzinie celem ustalenia miejsca pobytu. Ostatni z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów na terenie gminy Ćmielów. 47-latek za stalking ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

– Na stronie internetowej: poszukiwani.policja.pl znajduje się lista osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Można dowiedzieć się tam szczegółów dotyczących poszukiwań, poznać wizerunki oraz jakiego przestępstwa dopuściła się osoba widniejąca na stronie. Jeśli rozpoznajesz kogoś ze zdjęcia lub jeśli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej, zawiadom najbliższą jednostkę policji telefonicznie lub dokonaj zgłoszenia wysyłając wiadomość w formie elektronicznej na adres: poszukiwani@policja.gov.pl. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość osobom, które przekażą nam informacje na temat osób poszukiwanych – zapewnia Ewelina Wrzesień.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this