Znajdź nas na

FAKTY

Rządowe wsparcie pomogło w remontach i przebudowach ostrowieckich dróg!

Budowa ul. Rzeczki, remont ulic Siennieńskiej, Okólnej, Jana Głogowskiego, ul. Adama Wardyńskiego i Piwnej, budowa łącznika ul. Furmańskiej i Denkowskiej, budowa drogi łączącej ul. Furmańską i Leona Chrzanowskiego, rozbudowa ulicy Dunalka, budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych, czy rozbudowa ul. Ogrodowej
ul. Nowe Piaski, ul. Miodowej ( odc. Iłżecka – Zwierzyniecka), remont ul. Ostrowieckiej
czy ul. Bolesława Prusa – to inwestycje drogowe jakie na terenie Ostrowca Św. udało się wykonać dzięki m.in. środkom z rządowego Funduszowi Dróg Samorządowych. Przedsięwzięcia te podczas wczorajszej (środa, 26 czerwca) konferencji prasowej podsumowali Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Fragment wyremontowanej ulicy Okólnej w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chcę bardzo serdecznie podziękować dzisiaj pani poseł Agacie Wojtyszek, a jeszcze nie dawno – pani wojewodzie Agacie Wojtyszek, za współpracę. Stąd dzisiaj mamy przyjemność wspólnie przejść i sprawdzić naocznie inwestycje, które udało się współfinansować także ze środków rządowych.  Chcę tu podziękować za to serdecznie i bardzo, że pani poseł swego czasu dołożyła przysłowiowej ręki i takie inwestycje w Ostrowcu Świętokrzyskim mogły być też realizowane – mówił podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę, 29 czerwca, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Agata Wojtyszek. Poseł na Sejm RP, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. i Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zdaniem prezydenta  Ostrowiec Świętokrzyski się zmienia. 

– Miło mi było słyszeć z ust pani poseł, że widzi różnice, że widzi też postęp, to, że nasze ulice, nasze place i tereny są w coraz lepszym standardzie. Pokazujemy też przykład dla innych, że warto inwestować, ale warto inwestować nie zadłużając się, nie biorąc kredytów i warto dbać o przyszłość naszych mieszkańców  w dłuższej perspektywie, nie tylko „tu i teraz” – podkreślał prezydent. 

Agata Wojtyszek, poseł na Sejm RP dodała, że cieszy się, iż rządowe środki z Funduszu Dróg Samorządowych, dziś, Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, służą mieszkańcom województwa świętokrzyskiego.

Źródło: FB Agata Wojtyszek

– To jest fundusz, który pozwolił samorządowcom  realizować zadania w cyklu wieloletnim. Rozmawiając z panem prezydentem, pytałam, czy zadania te realizowane są właśnie w takim cyklu. W 2019 roku, kiedy jeszcze byłam wojewodą świętokrzyskim, to zadanie było zgłoszone (ul. Sienieńska, Okólna i Jana Głogowskiego przyp. red.), zapisane, zaakceptowane przez pana premiera Mateusza Morawieckiego. Wspomnę, że wtedy po raz pierwszy zdarzyło się, że wszystkie wnioski naszych samorządowców mogły zostać pozytywnie zarekomendowane i zaopiniowane przez pana premiera, bo nigdy wcześniej tak dużych pieniędzy województwo nie pozyskało – przypomniała Agata Wojtyszek. 

Posłanka Agata Wojtyszek i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dofinansowanie mogło wynosić od 50 do nawet 80 procent, a poprzedni fundusz zakładał maksymalnie 50 procent.

– Cieszę się, że dziś możemy zobaczyć te ulice, które zostały wyremontowane, gdzie powstały nowe miejsca parkingowe, gdzie powstały piękne bezpieczne chodniki, oświetlenie, które też służy bezpieczeństwu zarówno mieszkańców, jak i gości, którzy przemieszczają się tędy wieczorami – mówiła poseł.

Dodała, że wraz z prezydentem rozmawiała także o remoncie drogi 754.

Pisaliśmy o tym tutaj:

– Mam nadzieję, że pan marszałek Andrzej Bętkowski wiedząc, że ta dokumentacja jest gotowa i kiedy tylko znajdą się środki finansowe na pewno spojrzy pozytywnie  na to zadanie. Ja oczywiście będę też z panem prezydentem rozmawiała o innych drogach. Wydaje mi się, że ta droga, o którą tak często pytają mnie mieszkańcy Ostrowca, to nie należy do pana prezydenta, tylko do starostwa powiatowego, ale mam nadzieję, że przy dobrej współpracy ulice Rudzką również się da zrealizować. troska o tę ulice była jeszcze za czasów sprawowania przeze mnie funkcji wojewody, ale cały czas ten problem słyszę i mam nadzieję, że to też się uda rozwiązać – tłumaczyła Agata Wojtyszek. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniała, że w 2019 roku Ostrowiec Św. otrzymał 34 miliony złotych, z czego 18 milionów to środki rządowe. 

– Jestem mieszkanką Starachowic. Moje miasto również dzięki rządowym środkom się rozwija – podsumowała posłanka.

O wątpliwościach mieszkańców odnośnie remontu ulicy Siennieńskiej pisaliśmy tutaj:Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this