Znajdź nas na

FAKTY

Starosta Opatowski zaszczepił się poza kolejką! Nie jest już członkiem PIS-u!

Tomasz Staniek, Starosta Opatowski, usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. Taką informację na Twitterze podał Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja o wykluczeniu z partii Tomasza Stańka zapadła po tym, gdy zaszczepił się poza wyznaczoną kolejnością przeciwko COVID-19, a swoje zdjęcie z momentu szczepienia zamieścił w mediach społecznościowych.

Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Staniek,. Starosta Opatowski fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Pan Starosta Tomasz Staniek uchwała Zarządu Okręgowego okręg nr 33 został usunięty ze struktur @pisorgpl. Zasady obowiązują wszystkich – poinformował dziś na Twitterze, Krzysztof Sobolewski, przewdoniczący Komitety Wykonawczego PiS.

Decyzja zapadła po tym, gdy Tomasz Staniek, Starosta Opatowski w mediach społecznościowych poinformował, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki. Niestety wpis wraz ze zdjęciem zniknął z profilu starosty. 

Źródło: Twitter

Na Twitterze sprawę skomentował e Joachim Brudziński, Poseł do Parlamentu Europejskiego z PiS:

– Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny,wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko,z naruszeniem procedur i kolejki zaszcepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka,powinien wylecie ze stanowiska na zbity pysk – czytamy we wpisie eurodeputowanego.

Źródło: Twitter

Marzena Okła-Drewnowicz, Poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej dodała z kolei:

– Starosta opatowski z PiS, Tomasz Staniek, muzykolog. W Sylwestra zaszczepił się przeciw COVID-19, razem z kolegą. Wpis niestety USUNĄŁ. Oj chyba te zapowiadane kontrole i dymisje trzeba będzie rozszerzyć… – czytamy w jej wpisie. Posłanka do komentarza dołączyła zdjęcie z profilu Tomasza Stańka, w którym informuje on, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki w ostatni dzień roku. 

Mimo że wpis został usunięty na profilu na FB Tomasza Stańka jak i oficjalnym fanpage-u starosty opatowskiego wciąż pojawiają się komentarze od zbulwersowanych internautów.  

Źródło: Twitter

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this