Znajdź nas na

FAKTY

Starszy mężczyzna leżał na torach! Przed niechybną śmiercią uratowali go funkcjonariusze SOK!

Niewiele brakowało, a tragicznie mógł zakończyć się wtorkowy wieczór dla 74-letniego mężczyzny, którego na czynnych torach kolejowych w pobliżu stacji Ostrowiec Św. odnaleźli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Jak podkreśla inspektor Artur Zagórski z Komórki Organizacyjnej ds. operacyjno-prewencyjnych Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach, gdyby nie interwencja funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei mieszkaniec, od którego wyczuwalna była woń alkoholu, zginąłby pod kołami pociągu towarowego.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło we wtorek, 18 sierpnia o godzinie 21.37. Jednak już wcześniej funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei mandatami karnymi ukarali dwóch mężczyzn spożywających alkohol na terenie dworca PKP w Ostrowcu Św. Wygląda na to, że nawet kara pieniężna nie odstraszyła ich od dalszego spotkania „pod chmurką”, zakrapianego alkoholem.

–Funkcjonariusze patrolując teren w okolicach nastawni, zauważyli leżącego na torach mężczyznę, na którego wcześniej nałożyli mandat. Szybko ustalili, że za chwile przejeżdżać będzie tamtędy pociąg towarowy. W porę usunęli mężczyznę z torów. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Funkcjonariusze wezwali policję i pogotowie, a następnie przekazali go służbom – wyjaśnia  Artur Zagórski z Komórki Organizacyjnej ds. operacyjno-prewencyjnych Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach.

Dodaje, że osoby pod wpływem alkoholu, leżące, bądź „odpoczywające” na torach kolejowych, to częsty widok dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. 

– Między szynami pełno jest nierówności, tłucznia, kamieni. Osobie, która ma problem z utrzymanie równowagi, łatwo jest się przewrócić, a wtedy o tragedię nie jest już trudno. Nasi funkcjonariusze uratowali życie temu 74-latkowi. Gdyby nie znaleźli się o właściwej porze, we właściwym miejscu, a przypomnę, że za chwile miał tamtędy przejechać pociąg towarowy, doszłoby do tragedii – podkreśla Artur Zagórski i przypomina, że tory kolejowe to nie miejsce na spacery i odpoczynek. 

Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei za nieprzestrzeganie prawa mogą nałożyć mandat od 20 do 500 zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this