Znajdź nas na

FAKTY

Stary rok pożegnał… kradzieżą! Jego łupem padła puszka WOŚP-u!

Kiepsko rozpoczął się nowy rok dla 35-letniego mieszkańca Ostrowca Św., który z jednego z marketów z terenu miasta 31 grudnia 2020 roku ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna liczył zapewne, że jego łupem padła pokaźna suma. Okazało się jednak, że w puszce znajdowało się 40 zł. Ostrowczaninowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W miniony czwartek, 31 grudnia 2020 roku, około godziny 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał informację o kradzieży, do jakiej doszło na terenie miasta. 

Z relacji zgłaszającego wynikało, że do jednego z sieciowych sklepów wszedł mężczyzna, który dokonał kradzieży puszki z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Szybkie działania mundurowych z Wydziału Prewencji już pp dwóch godzinach od zgłoszenia pozwoliły na zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. Złodziejem okazał się   35-letni ostrowczanin. Mężczyzna już w Nowy Rok ze swojego zachowania tłumaczył się przed prokuratorem. 

Usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej (kradzież taka zachodzi wtedy, gdy jej sprawca, zabierając mienie w celu przywłaszczenia, swoim jawnym zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub otoczenia, obliczoną na zaskoczenie lub zastraszenie). Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Okazało się, że jego łupem padło 40 zł. 

Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this