Znajdź nas na

FAKTY

Studenci medycyny otrzymali stypendia!

65 studentów medycyny, którzy zadeklarowali, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest województwo świętokrzyskie otrzymywać będzie stypendium w kwocie dwa tysiące złotych miesięcznie. Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął uchwałę w tej sprawie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. studentom kształcącym się na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej trwał do 15 października 2021 r. O stypendium w wysokości 2 000 złotych miesięcznie ubiegać się mogli studenci kierunków lekarskich z IV, V lub VI roku z całego kraju, którzy: osiągnęli średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75; nie powtarzali roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium; nie korzystali z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium; zobowiązali się do odbycia stażu pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa świętokrzyskiego; zobowiązali się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmą zatrudnienie.

Do urzędu marszałkowskiego w wyniku ogłoszonego naboru wpłynęło 66 wniosków. 4 listopada 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji, która dokonała sprawdzenia wniosków pod względem formalnym i ostatecznie zarekomendowała Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego 65 wniosków do przyznania stypendiów.

– To liczba porównywalna do roku poprzedniego, kiedy to przyznaliśmy 70 stypendiów. Cieszę się, że po raz kolejny uda nam się zasilić naszą kadrę lekarską w placówkach w województwie świętokrzyskim, bo medyków jest wciąż za mało – mówi Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this