Znajdź nas na

FAKTY

Sąd przedłużył okres tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o spowodowanie wypadku na skrzyżowaniu Polnej i Radwana!

Do 8 stycznia 2022 roku sąd przedłużył okres tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o spowodowanie wypadku w komunikacji miejskiej ze skutkiem śmiertelnym. Tragedia rozegrała się w nocy z soboty na niedzielę (z 9 na 10 października) na skrzyżowaniu ulic Polnej i Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. 19-latek, kierujący BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu osobowemu Volvo. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni pasażer tego pojazdu – zmarł.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Budynek, w którym mieści się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło z soboty na niedzielę (z 9 na 10 października)   o godzinie 2.20 na skrzyżowaniu ulic Mieczysława Radwana i Polnej. 

– Jadący od strony ulicy Leona Chrzanowskiego, 19-letni mężczyzna, kierowca marki BMW, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony ulicy Denkowskiej, pojazdowi marki Volvo, którym kierował 32-letni mężczyzna. W sumie  samochodem marki Volvo podróżowały cztery osoby. Dwóch mężczyzn: w wieku 75 i 36-lat, zostało zabranych przez załogę karetki pogotowia do szpitala, tam niestety starszy z mężczyzn zmarł z powodu odniesionych obrażeń – wyjaśniała  Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  

19-latek zbiegł z miejsca zdarzenia. Niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia został zatrzymany przez ostrowieckich mundurowych. 

– W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu, ponadto wstępne badania wykazały, że mógł znajdować się pod wpływem narkotyków. Pobrano mu krew do badań. Wraz z nim autem podróżowały dwie kobiety, w wieku 18-lat i jeden mężczyzna w wieku 22-lat, przy którym policjanci znaleźli porcję marihuany – tłumaczyła oficer prasowa.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Polnej i Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. fot. Radosław Sidor
Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

Jak poinformował nas Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim:

– (…)  prowadzone jest śledztwo przeciwko Filipowi G. podejrzanemu  o przestępstwo określone w art. 177 par.1 i 2 kodeksu karnego w związku z  art. 178 par. 1 kodeksu karnego. W niniejszym śledztwie Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o przedłużenie okresu tymczasowego aresztowania zastosowanego wobec podejrzanego i przedłużył go na okres kolejnych dwóch miesięcy tj. do 8 stycznia 2022 r. ze względu na konieczność zgromadzenia w sprawie materiału dowodowego. Na chwile obecną w niniejszej sprawie nie objęto zarzutami innych osób – wyjaśnia prokurator. 

Tragiczny wypadek miał miejsce w nocy z 9 na 10 października fot. Radosław Sidor
Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

Przypomnijmy, że Art.  177. Kodeksu Karnego mówi: §  1.  Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. §  2.  Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178 zaś: Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, art. 174 lub art. 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.”

O wypadku informowaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this