Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Stypendia, modernizacja oświetlenia i zaproszenie na Hubertusa – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

Obrady komitetu monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, stypendia dla 500 uczniów, a także początek nowego roku akademickiego – to tylko niektóre z wydarzeń ubiegłego tygodnia, w jakich uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Niebawem rozpoczną się rozmowy z Komisją Europejską na temat możliwości realokacji środków w poszczególnych osiach priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, by przesunąć środki z obszarów, w których jest mniejsze zapotrzebowanie, tam, gdzie potrzeby są duże – m. in. o tym była mowa podczas XXV posiedzenia Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, który pod przewodnictwem wicemarszałek województwa Renaty Janik, z udziałem przewodniczącego Sejmiku Województwa Andrzeja Prusia, obradował w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ruszył nabór wniosków w Świętokrzyskim Programie Stypendialnym. Skorzysta z niego 500 uczniów szkół ponadpodstawowych w regionie.


Politechnika Świętokrzyska przywitała nowy rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył rektor Wiesław Trąmpczyński, który zaznaczył, że tegoroczna inauguracja jest dla niego szczególna z racji kończącej się kadencji rektorskiej. Gośćmi wydarzenia byli wicemarszałek województwa Renata Janik oraz świętokrzyscy parlamentarzyści. Nowy rok akademicki uroczyście rozpoczęli także studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gościem uroczystej inauguracji była wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. Jacek Semaniak podkreślił, że tegoroczna inauguracja roku akademickiego jest wyjątkowa, bo to jubileuszowy 50. rok akademicki w historii uczelni. Podziękował wszystkim, którzy w tym czasie przyczynili się do jej rozwoju i przekształcenia w uniwersytet. W latach 2007-2019 dzięki zaangażowaniu środków unijnych w łącznej kwocie 500 mln zł udało się wybudować nowoczesny kampus, rozbudowano tez infrastrukturę informatyczną, zakończono rozbudowę lub modernizację wielu wydziałów, a ostatnio – budowę nowej siedziby Wydziału Humanistycznego.


fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Wiśniówce zaczyna działać centrum opieki dla seniorów i niepełnosprawnych. Projekt realizowany przez Caritas Diecezji Kieleckiej współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie dostępności usług medycznych oraz rehabilitacyjnych, pielęgniarskich, terapeutycznych i opiekuńczych oraz poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej pacjentów.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ponad 1,5 mln zł z RPO WŚ dla Fałkowa na modernizację oświetlenia ulicznego w gminie. Marszałek Andrzej Bętkowski, na zaproszenie gospodarzy gminy, gościł w Fałkowie. Przekazał wójtowi Henrykowi Koniecznemu umowę na dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Fałków uzyskał ponad 1,5 mln zł wsparcia na ograniczenie emisji zanieczyszczeń i zaoszczędzenie energii elektrycznej. Marszałek ocenił również stan realizacji projektu rewitalizacji Fałkowa i efekty dofinansowania zakupu komputerów dla fałkowskich szkół.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wręczono nagrody „Wędrowca Świętokrzyskiego” dla osób i instytucji tworzących świętokrzyską markę turystyczną.

Już w niedzielę 6 października, na terenie Stadionu Leśnego w Kielcach odbędzie się organizowany po raz 13. Świętokrzyski Hubertus.

– Do wspólnego świętowania, w imieniu myśliwych, leśników, jeźdźców i sportowców, zapraszamy całe rodziny – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Organizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polski Związek Łowiecki okręg w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

– Uroczystość związana z obchodami dnia świętego Huberta rozpocznie się 6 października, w niedzielę, o godz. 11.00 w kieleckiej Bazylice Katedralnej – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski. – Tu spotkają się myśliwi, łowczy, leśnicy, ludzie mocno związani z lasem, aby dziękować swemu patronowi za opiekę i błogosławieństwo, za dary lasu.

Jak przypomniał marszałek, św. Hubert, Gaskończyk, pochodzący z belgijskiego Liege, to patron nie tylko myśliwych i ludzi związanych zawodowo z lasem, ale też opiekun matematyków, strzelców, jeźdźców i sportowców.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this