Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Stypendia, modernizacja oświetlenia i zaproszenie na Hubertusa – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

Obrady komitetu monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, stypendia dla 500 uczniów, a także początek nowego roku akademickiego – to tylko niektóre z wydarzeń ubiegłego tygodnia, w jakich uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Niebawem rozpoczną się rozmowy z Komisją Europejską na temat możliwości realokacji środków w poszczególnych osiach priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, by przesunąć środki z obszarów, w których jest mniejsze zapotrzebowanie, tam, gdzie potrzeby są duże – m. in. o tym była mowa podczas XXV posiedzenia Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, który pod przewodnictwem wicemarszałek województwa Renaty Janik, z udziałem przewodniczącego Sejmiku Województwa Andrzeja Prusia, obradował w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ruszył nabór wniosków w Świętokrzyskim Programie Stypendialnym. Skorzysta z niego 500 uczniów szkół ponadpodstawowych w regionie.


Politechnika Świętokrzyska przywitała nowy rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył rektor Wiesław Trąmpczyński, który zaznaczył, że tegoroczna inauguracja jest dla niego szczególna z racji kończącej się kadencji rektorskiej. Gośćmi wydarzenia byli wicemarszałek województwa Renata Janik oraz świętokrzyscy parlamentarzyści. Nowy rok akademicki uroczyście rozpoczęli także studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gościem uroczystej inauguracji była wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. Jacek Semaniak podkreślił, że tegoroczna inauguracja roku akademickiego jest wyjątkowa, bo to jubileuszowy 50. rok akademicki w historii uczelni. Podziękował wszystkim, którzy w tym czasie przyczynili się do jej rozwoju i przekształcenia w uniwersytet. W latach 2007-2019 dzięki zaangażowaniu środków unijnych w łącznej kwocie 500 mln zł udało się wybudować nowoczesny kampus, rozbudowano tez infrastrukturę informatyczną, zakończono rozbudowę lub modernizację wielu wydziałów, a ostatnio – budowę nowej siedziby Wydziału Humanistycznego.


fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Wiśniówce zaczyna działać centrum opieki dla seniorów i niepełnosprawnych. Projekt realizowany przez Caritas Diecezji Kieleckiej współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie dostępności usług medycznych oraz rehabilitacyjnych, pielęgniarskich, terapeutycznych i opiekuńczych oraz poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej pacjentów.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Ponad 1,5 mln zł z RPO WŚ dla Fałkowa na modernizację oświetlenia ulicznego w gminie. Marszałek Andrzej Bętkowski, na zaproszenie gospodarzy gminy, gościł w Fałkowie. Przekazał wójtowi Henrykowi Koniecznemu umowę na dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Fałków uzyskał ponad 1,5 mln zł wsparcia na ograniczenie emisji zanieczyszczeń i zaoszczędzenie energii elektrycznej. Marszałek ocenił również stan realizacji projektu rewitalizacji Fałkowa i efekty dofinansowania zakupu komputerów dla fałkowskich szkół.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wręczono nagrody „Wędrowca Świętokrzyskiego” dla osób i instytucji tworzących świętokrzyską markę turystyczną.

Już w niedzielę 6 października, na terenie Stadionu Leśnego w Kielcach odbędzie się organizowany po raz 13. Świętokrzyski Hubertus.

– Do wspólnego świętowania, w imieniu myśliwych, leśników, jeźdźców i sportowców, zapraszamy całe rodziny – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Organizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polski Związek Łowiecki okręg w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

– Uroczystość związana z obchodami dnia świętego Huberta rozpocznie się 6 października, w niedzielę, o godz. 11.00 w kieleckiej Bazylice Katedralnej – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski. – Tu spotkają się myśliwi, łowczy, leśnicy, ludzie mocno związani z lasem, aby dziękować swemu patronowi za opiekę i błogosławieństwo, za dary lasu.

Jak przypomniał marszałek, św. Hubert, Gaskończyk, pochodzący z belgijskiego Liege, to patron nie tylko myśliwych i ludzi związanych zawodowo z lasem, ale też opiekun matematyków, strzelców, jeźdźców i sportowców.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Bezdomności nie mamy wypisanej na czole!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this