Znajdź nas na

SPORT

Stypendia sportowe na rok 2021 – przyznane!

59 reprezentantów województwa świętokrzyskiego otrzyma stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 roku. Uchwałę w tej sprawie podjął podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 200 tysięcy złotych.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Stypendia sportowe przeznaczone są dla zawodników klubów reprezentujących Województwo Świętokrzyskie w sportach objętych krajowym systemem sportu młodzieżowego. Świadczenie to może otrzymać osoba, która w 2020 roku osiągnęła określony wynik sportowy w kategorii junior młodszy, junior lub młodzieżowiec oraz posiada status amatora.

– Warunki, które uprawniają do uzyskania stypendium sportowego, to uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, zajęcie od pierwszego do ósmego miejsca w mistrzostwach świata lub Europy, zdobycie mistrzostwa Polski lub powołanie do kadry narodowej. Cieszę się, że mamy kolejną grupę stypendystów. Inwestycja w sport to bardzo dobry kierunek pod względem rozwoju młodzieży, ich zainteresowań, ale także promocji województwa – mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 59 świadczeń dla sportowców, wśród których znalazło się 14 Mistrzów Polski i 45 reprezentantów kraju.  Stypendium w wysokości od 450 do 580 zł miesięcznie, za okres od czerwca do grudnia br. otrzyma 17 zawodników w kategorii junior młodszy (450 zł), 35 zawodników w kategorii junior (480 zł) i 7 zawodników w kategorii młodzieżowiec (580 zł).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Największa liczba stypendystów pochodzi z klubów: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski , KS Pactum Scyzory Kielce, MKS Czarni Połaniec, KS Stella Kielce, SMS ZPRP Kielce, Stowarzyszenie Korona Handball.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this